Editörün SeçtikleriEkonomi

Petrol fiyatları 100 doların altına çakıldı! Akaryakıtta güncel rakamlar açıklandı!

Gelen bir son dakika haberine göre petrol fiyatları 100 doların altına çakıldı. Açıklama Uluslar arası Enerji Ajansı tarafından yapıldı. IEA acil durum rezervlerinden 120 milyon varil petrolü kullanıma sunacağını duyurmasından sonra brent petrol 100 doların altına düştü. Vatandaşlar bunun üzerine akaryakıt fiyatlarını araştırmaya başladı. İşte detaylar..

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş ne yazık ki petrol fiyatlarında ve dolayısıyla da akaryakıt fiyatlarındaki etkisini sürdürmeye devam ediyor. IEA Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamasında 60 milyon varilin ABD’nin stratejik petrol rezervlerinden karşılanacağını söyledi. Bunun üzerine hafta başında 110 dolara kadar çıkan brent petrol fiyatı 100 doların altına düştü.

İNDİRİM GELECEK Mİ?

Brent petrol fiyatları 100 doların altına düştü. Daha önce brent petrol fiyatlarındaki yükseliş anında akaryakıt fiyatlarına yansıyordu. Bugün meydana gelen büyük düşüş sonrasında vatandaşlar benzin ve motorin için indirim beklentisinin oluşmasına neden oldu.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Bunun üzerine güncel akaryakıt fiyatları araştırılmaya başlandı. Benzin ve motorinde fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Benzinin litre fiyatı İstanbul’da 19, motorin ise 22,23 TL’den satılıyor. Otogaz ise ortalama olarak 11 TL civarında işlem görüyor.