Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Ailelere her çocuk için 650 TL ödeme yapıldı! Aile Bakanlığı resmen duyurdu: Paranızı hemen çekebilirsiniz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabı üzerinden çok önemli bir duyuru yaptı. Bakan Derya Yanık açıklamalarında yeni destekleme paketi hakkında bilgileri paylaştı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Yanık çocukların okul ve diğer masraflarını karşılamaları için ihtiyaç sahibi ailelere nakit para desteği verdiklerini belirtti. Bakan Yanık’ın açıklamalarına göre Nisan ayı ödemeleri tamamlanırken toplam 239 milyon Türk Lirası Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödendiği belirtildi.

ÇOCUKLAR AİLELERİ YANINDA BÜYÜSÜN

Açıklamalarında çocukların ve ihtiyaç sahibi ailelerin desteklenmesine önem verdiklerini belirten Bakan Yanık, Bakanlığın çocukların okul masraflarıyla diğer ihtiyaçlarının karşılanması için Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti sağladığını ifade etti. Bununla beraber Bakan Yanık, bu hizmetle ekonomik gerekçelerle aile bütünlüğünün bozulmasını engellemeyi ve çocukların aileleri yanında büyümesini amaçladıklarını ifade etti.

SOSYAL HAYATTA KALMALARI HEDEFLENİYOIR

Konu ile ilgili olarak Bakan Yanık, SED çerçevesindeki her bir çocuk için aylık ortalama bin 650 Türk Lirası destek sağlandığını belirterek ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için nisan ayında toplam 239 milyon Türk Lirası SED’i hesaplara yatırdıklarını ifade etti. Ayrıca Bakan Yanık açıklamalarına şöyle devam etti:

“SED’den yararlanan çocuklarımız için ayrıca birçok sosyal ve kültürel etkinlik de düzenliyoruz. Çocuklarımızı maddi ihtiyaçlarının yanı sıra sosyal ve kültürel yönden de destekleyerek diğer akranları gibi sosyal hayata katılmalarını amaçlıyoruz”

147 BİN ÇOCUK YARARLANIYOR

Aile Bakanı Yanık açıklamalarında SED hizmetinden yaklaşık 147 bin çocuğun yararlandığını da belirtti.