Gündem

Depremin Ardından Peş Peşe Açıklamalar Geliyor! İşte 4.4’lük Depremin Hasarı

Karadeniz’de Zonguldak açıklarında 4,4 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından peş peşe açıklamalar gelmeye başladı.

Karadeniz’de Zonguldak açıklarında 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 37 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem İstanbul ve çevre illerde de hissedildi.

AFAD’dan Açıklama!

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Karadeniz’de Zonguldak’ın Ereğli ilçesi açıklarında saat 20.38’de 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi” denildi.

Vali Yerlikaya: Herhangi Bir Olumsuz Durum Yoktur

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise sosyal medya hesabından, “Karadeniz -Zonguldak Ereğli merkezli AFAD verilerine göre 4.4 büyüklüğünde meydana gelen #deprem İstanbul’umuzda da hissedildi. İlimizde ve ilçelerimizde herhangi bir olumsuz durum yoktur. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun” açıklamasında bulundu.

Bakan Kurum’dan Açıklama!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum depreme ilişkin açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kurum, “Karadeniz Ereğli’si açıklarında meydana gelen 4,4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimizle süreci yakından takip ediyoruz. Ülkemize geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.