Gündem

SON DAKİKA Bakan Koca beklenen müjdeyi verdi!

Gelen bir son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden müjdeli haberi duyurdu. Bakan Koca Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında koronavirüs salgınına ilişkin son durumu aktardı.

Allah o günleri semtimize uğratmasın diyen Bakan Koca, sözlerine, “Tüm Türkiye’de, yoğun bakımında bir tek Covid hastası olmayan hastane sayısı 804. Yatan Covid hasta sayısı ‘Sıfır’ olan hastane sayımız ise 519. Allah o zor günleri semtimize uğratmasın” şeklinde devam etti.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Yoğun bakımda sadece bir hastanın olduğu hastane sayısının 804 olduğunu açıkladı.

Mesajını Twitter üzerinden paylaşan Koca, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de yoğun bakımında yalnızca bir korona hastası bulunan hastane sayısı 804. 519 hastanemizde ise yatan Covid hastası bulunmamaktadır. Allah o zor günleri semtimize uğratmasın”

BAKAN KOCA’NIN HEYECANLANDIRAN O PAYLAŞIMI

YAZIN REFAHA KONUŞACAĞIZ

Ankara Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Turan yaptığı açıklamasında yaza daha da refaha kavuşacağımızı söyleyerek, şunları söyledi:

“Bütün yoğun bakımcı arkadaşlarımız, yoğun bakımda çalışan tüm hekimler ve diğer tüm sağlık çalışanları zorlu bir süreç yaşadık. Çünkü bir akut solunum yetmezliği salgını yaşıyor gibiydik ve yoğun bakımda oksijen ihtiyacı duyan çok hastayla beraberdik. Onlara destek olmaya çalıştık. Genç hasta, yaşlı hasta, gebe hasta; çeşit çeşit hastayla karşı karşıya kaldık ve her birinde gerçekten de ayrı şeyler yaşadık. Kaybettiğimiz hastalarda hep beraber üzüldük ama iyileşip servise verdiğimiz hastalarda bir bayram havası esti yoğun bakımda. İnanın bunu anlatırken de söylerken de tüm duygularım ve samimiyetimle söylüyorum ki zorlu bir süreçti gerçekten ve bu dönemi de 2 yıldır aktif olarak yaşadık. Aynı zamanda çok yıpratıcı bir dönemdi”