Gündem

Bu nasıl bir canilik? 1.5 yaşındaki bebeğe cinsel saldırıda bulunan cani, kafasına vurup külle boğmaya çalışmış!

Dün Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine istismar edildiği ortaya çıkan 1,5 yaşındaki kız bebek ile ilgili dehşet veren bilgiler gelmeye devam ediyor. Caninin bebeği cinsel istismardan sonra kafasına biri ketle vurup öldürmeye çalıştığı ve tandır odasındaki külle boğmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Bütün Türkiye’yi ayağa kaldıran ve tüylerimizi diken diken eden olay 12 Nisan tarihinde yaşandı. Akçakale’ye bağlı Mahallede evlerinin önünde 1,5 yaşındaki küçük kızı göremeyen yakınları çevrede arama yaptı. Daha sonra küçük kız ekmek pişirmek için kullanılan tandır fırının yakınlarında baygın ve yarı çıplak bir şekilde bulundu.

CİNSEL İSTİSMARA UĞRADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Ağzı ve yüzü küle bulanan başına da darbe almış olan küçük kız hemen hastaneye kaldırıldı. Sağlık ekipleri Akçakale Devlet Hastanesi’ne yapmış olduğu müdahale sonrasında küçük kızın cinsel istismara uğradığını ortaya çıkardı. Güvenlik güçleri ihbar sonrasında hastaneye gelerek araştırmaya başladı. Yapılan araştırma sonucunda küçük kızı istismar eden kişinin 16 yaşındaki H.Ö. olduğu tespit edildi.

MAHALLELİ EVİNİ ATEŞE VERDİ

Mahalle halkının linç etmek istediği kişi ve ailesi jandarma ekipleri tarafından bölgeden terk edilmesi sağlandı. Öfkeli kalabalık hırsına alamayınca H.Ö’nün yaşamış olduğu evi ateşe verdi. Gözaltına alınan 16 yaşındaki H.Ö’nün cinsel istismarda bulunduğu 1,5 yaşındaki küçük kızın başına briketle vurduğu ve daha sonra olmak için tandırdaki külleri yüzünü bastırdığı ortaya çıktı.

TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Daha öncesinde de telefon dolandırıcılığı sebebiyle cezaevinde yatan şahıs, hem çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanırken küçük kız hala hastanede tedavi görmeye devam ediyor.