Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Beklenen ödemeler hesaplara yattı! T.C. sonu 0,2,4,6,8 olanların hesaplarına nakit para yatırıldı: Hemen ATM’den çekin

Beklenen ödemeler hakkında sevindiren haber verildi. Paraların hesaplara yatmaya başladığı bildirildi ve bu ödemelerin başladığı Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından duyuruldu. Bakan Kirişçi açıklamalarında tarımsal destek ödemeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu ve ödemelerin başladığını bu destek ödemesinden 1 milyon 108 bin 599 çiftçinin yararlandığını vurguladı. Ayrıca bu ödemelerin T. C. Kimlik Numarasının son hanesine göre yapılacağı da aktarıldı.

ÖDEMELER YAPILMAYA BAŞLANDI

Bakan Kirişci, tarımsal destek ödemeleriyle ilgili önemli bir duyuru yaparak sosyal medya hesabından bilgi paylaşımı yaptı. Bakan Kirişçi açıklamalarında 3 milyar 582 milyon 67 bin 553 liralık tarımsal destekleme ödemelerini çiftçilerin hesaplarına aktarmaya başlayacaklarını belirtti. Ayrıca Bakan Kirişçi “Hayırlı ve bereketli olsun.” temennisinde bulundu.

T.C. SONUNA GÖRE ÖDEME YAPILIYOR

Bu tutarın 3 milyar 267 milyon 722 bin 461 lirasının “alan bazlı ek girdi desteği” olduğu bilgisini veren Kirişci, ödemenin 313 milyon 860 bin 407 lirasının “mazot ve gübre desteği”, 484 bin 685 lirasının da “hayvan gen kaynakları desteği” kapsamında yapılacağını kaydetti.

Konu ile ilgili olarak Bakan Kirişçi alan bazlı ek girdi desteği ile mazot ve gübre desteğinin ödeme programına ilişkin detayları da aktardı. Bu noktada kimlik numarasının son hanesi 0, 2, 4 olanlar ile vergi kimlik numarasının son hanesi 0, 1, 2, 3, 5, 7, 9 olanlara dün saat 18.00’den itibaren ödemeleri yapılmaya başladı.

22 NİSAN’DA ÖDENECEK

Ayrıca kimlik ve vergi kimlik numarasının son hanesi 6 ve 8 olanların hesaplarına 22 Nisan saat 18.00’den sonra destekleme ödemelerinin yatırılacağı ifade edildi.