Editörün SeçtikleriGündem

Bakan Soylu detayları açıkladı! Otobüs, cezaevi aracının geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı!

Sabah saatlerinde Bursa’da meydana gelen otobüsteki patlamaya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, yaptığı açıklamasında cezaevi aracının geçişi sırasında bir EYP uzaktan kumanda ile aracın patlatıldığı ve faillerinin arandığını açıkladı.

Bursa’da cezaevi aracının geçişi sırasında memurları taşıyan araç patladı. İlk gelen bilgilere göre nedeni belli olmayan patlamada bir personelin şehit olduğu aktarılırken, olayda uzaktan kumanda ile patlayıcı kullandığı belirtildi.

Bakan Soylu, 1 kişinin şehit olduğu patlamaya ilişkin açıklama yaptı. Soylu, yaptığı açıklamasında, “EYP’nin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 1 infaz koruma memurumuz şehit oldu. Faillerin yakalanması için çalışmalar sürüyor” ifadelerini kullandı.

OLAY BURSA’DA MEYDANA GELMİŞTİ

Olay Bursa Mudanya Yolu Sanayi Caddesi, Yeni Karaman Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Cezaevine giden infaz koruma memurlarını taşıyan otobüsün geçişi sırasında büyük bir patlama meydana geldi.

Durumun hemen ekiplere bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, 112 Acil Servis ekibi sevk edildi.

YARALILAR VAR

Olayda bir infaz koruma memurunun şehit olduğu biri ağır 4 kişinin de yaralandığı ve çevredeki hastanelere kaldırıldığı belirtildi.

UZAKTAN KUMANDA İLE PATLATILDI

Patlamaya ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, şu açıklamayı yaptı:

“Bursa-Mudanya yolunda infaz koruma memurlarının geçişi esnasında bir EYP’nin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 1 infaz koruma memurumuz Şehit oldu. Faillerin yakalanması için çalışmalar sürüyor. Şehidimize Allah’tan rahmet, yaralı personelimize acil şifalar diliyorum”

VALİDEN AÇIKLAMA

Olay yerine giden Bursa Valisi Yakup Canpolat, gazetecilere açıklamalarda bulunarak, şunları söyledi:

“El yapımı patlayıcı olduğu ve uzaktan kumandayla yönetilmiş olabileceği değerlendirilen bir patlayıcının patlaması sonucunda maalesef bir ceza infaz memurumuz şehit oldu. Bir ağır yaralımız var, onun dışında 3 hafif yaralımız var. Tedbiren otobüste bulunan diğer arkadaşlarımızı da hastaneye sevk ettik, genel sağlık durumlarına bakmak için. Adalet ve İçişleri Bakanlarımız da konuyu yakinen takip ediyor. Bursa’ya gelmek üzere yola çıktılar. Hızlı bir şekilde bütün güvenlik birimlerimiz bölgeyi incelemeye aldı. Konu her yönüyle değerlendiriliyor. En kısa zamanda bir netice almak istiyoruz”