Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri açıklıyor: Tarih belli oldu! Maskeler tamamen kalkıyor: Bayramda 9 gün tatil

Ramazan Bayramı yaklaştıkça tatilin kaç gün olacağı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olacağına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı ancak resmi yazışmalarda sistem 5 ve 6 Mayıs tarihlerinin de tatil olarak gözüktüğü ifade edildi. Bayram tatilinin 9 güne çıkarılıp çıkarılmadığı yarın yapılacak Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

Cumhurbaşkanlığı kabinesi yarın önemli başlıklarla toplanıyor. Kritik toplantıya ilişkin CNN Türk’ten çarpıcı bir iddia gündeme geldi. Ramazan Bayramı tatili 9 güne mi çıkarılıyor? Sosyal medya günlerdir resmi yazışmalarda sistemin 5 ve 6 Mayıs tarihlerini de tatil olarak gösterdiği iddiası dikkat çekti.

Konu ile ilgili olarak 1 Mayıs arife iken, 2-3 ve 4 Mayıs tarihleri de Ramazan Bayramı oluyor. Ayrıca kamuda çalışanlar başta olmak üzere tüm çalışanlar ve işverenler 5 ve 6 Mayıs tarihlerinin de tatil edilip edilmeyeceğini merak ederken turizmciler ise tatilin 9 güne çıkarılarak Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle yabancı turist sayısındaki düşüşün yerli turistle kapatılmasını bekliyor.

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK

Bilindiği gibi Kabine Toplantısı yarın yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak olan taplantının gündeminde bayram tatilinin 9 gün olmasının görüşülmesi bekleniyor. Ramazan bayramı tatili 3 gün sürecek ancak perşembe ve cuma günleri de eklenerek 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağına ilişkin kararın toplantıda alınması bekleniyor. Ayrıca toplantının hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor.

MASKELER TAMAMEN ÇIKACAK MI?

Koronavirüs vaka sayıları ve vefat sayılarındaki düşüş de kabinede değerlendirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ertelenen Bilim Kurulu’nu Kabine öncesi toplayabileceği belirtiliyor. Bu durumda okular başta olmak üzere kapalı alanlar ve seyahatlerdeki maske yasağının kaldırılabileceği ifade ediliyor.