Ekonomi

Defalarca altının düşeceğini söylemişti: Yeni tahmini tedirgin etti!

Ekonomist Remzi Özdemir, daha önce yaptığı açıklamasında altın fiyatlarının düşeceğini söylemişti. Yapılan peş peşe açıklamalar sonrasında altın fiyatları düştü. Bunun üzerine gözler Remzi Özdemir’in yeni açıklamalarına çevrildi. Özdemir, FED kararının altına yeni bir darbe vuracağını söyleyerek 5 Mayıs faiz artırımı kararının çıkmasını beklediğini belirtti. İşte detaylar..

Ons altın fiyatlarında meydana gelen sert düşüşten sonra gözler gram altına çevrildi. 900 TL’nin biraz üzerine seyreden gram altının yakın zamanda daha da yükselmesi bekleniyor. Ekonomist Remzi Özdemir kritik açıklamalarda bulundu.

5 MAYIS’TA YENİ KARAR BEKLENİYOR

5 Mayıs tarihinde FED kararının faiz artırımı yönünde olması bekleniyor. Özdemir, 5 Mayıs tarihinde faiz artırması beklenen FED kararından sonra dolar dışında altın, borsa ve kripto paraların olumsuz etkileneceğini belirterek, şu açıklamayı yaptı:

“GÜNGÖREN’DEKİ KUYUMCUYA MİKROFON UZATIYORLAR”

Altın için kalkıp ta Bağcılar’daki Güngören’deki kuyumcuya mikrofon uzatıyorlar. Altın ne olacak? Adam çıkıyor gram altın 2000 lira ons altın 3500 dolar olacak. Neye dayanarak söylüyorsun. Benim bu işteki kriterim dünyadaki dev merkez bankaları. Altına yön veren merkez bankalarıdır.

“MERKEZ BANKASI APTAL MI BAĞCILARDAKİ KUYUMCULARDAN DAHA MI SALAK?”

Son olarak 2000 bin dolar sınırına geldiğinde yine başta Özbekistan Çin Almanya olmak üzere altın satmaya başladı. Merkez Bankası aptal mı bağcılardaki kuyumcudan daha mı salak? Madem yükselecek bunu niye satıyor? Bu kadar basit bir hesap. Tekniğine girmeye gerek yok. FED belasını niye anlamıyorlar? Kafaları basmıyor günlük düşünüyorlar.

“AYIN BEŞİNDE BAYRAM TATİLİNDE OLACAĞIZ, KISMEN KORUNMUŞ OLACAĞIZ”

FED’in kararı gümbür gümbür geliyor. Altını da vuracak, kriptoyu da vuracak borsaları da vuracak. Dolar endeksi hariç bütün piyasalar kan kırmızısı. Neden FED’den dolayı. Ayın beşinde bayram tatilinde olacağız. Kısmen korunmuş olacağız. Belki de darbe gelmeyecek darbe gecikmeli gelecek.”