Ekonomi

Gelir beyan edemeyen ev hanımları ve öğrenciler için finansal destek programları başladı!

Acil nakit ihtiyacı yaşanan durumlarda, vatandaşlar genellikle bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerine yöneliyor. Bu kapsamda birçok banka, kredi için başvuruda bulunan kişilerde çeşitli şartları arıyor. Bu şartların karşılanması durumunda bankalar kolaylıkla talep edilen krediyi veriyor. Bu şartlar ve kriterler arasında bankalar için ilk sırada kredi notu ve düzenli gelir beyanı yer alıyor. Ancak birçok vatandaş, gelir beyanı yapamadığı için bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerinden yararlanamıyor. Bazı bankalar ise ihtiyaç kredilerinde gelir beyanına gerek duymadan finansal desteklerini sunabiliyor. Özellikle büyümekte ve gelişmekte olan bazı bankalar, bu noktada vatandaşlara daha kolay destek olabiliyor. İşte detaylar…

Fibabanka Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Gelir beyanına bakmaksızın ihtiyaç kredisi sunan bankalar arasında yer alan Fibabanka, acil ihtiyaçlar için sunduğu ihtiyaç kredisinde %2,04 faiz oranı sunuyor. Fibabanka bu kredi türünde 36 aya kadar vade imkanı sağlıyor ve bu şartlar altında Fibabanka’dan kullanılan 15 bin TL ihtiyaç kredisinde 36 ay vadede %2,04 faiz oranı ile aylık taksit ödemesi 631,66 TL olarak hesaplanıyor. Bu kapsamda vade sonunda ödenecek toplam tutar ise 22 bin 739,70 TL olarak belirleniyor.

CEPTETEB Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi hizmetlerinde gelir belgesi kriterine bakmayan bankalar arasında yer alan CETPTEB de bu hizmeti ile öğrencilerin ve ev hanımlarının kredi ihtiyaçlarını karşılamasına olanak tanıyor. CEPTETEB ihtiyaç kredisinde gelir belgesi beyanı istemiyor ve bu kredi türünde %1,65 faiz oranı sunuyor. 36 aya kadar vade imkanı sağlayan CEPTETEB’de bu şartlar altında kullanılan 15 bin TL ihtiyaç kredisinde %1,65 faiz oranı ve 36 ay vadede aylık taksit tutarı 587 TL olarak hesaplanırken, ödenecek toplam tutar ise 21 bin 193 TL olarak hesaplanıyor.