Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Geliri olmayan işsizlere ödemeler az önce onaylandı: Hesaplara 15.000 TL yatırılıyor! Bugün ödemeler resmen başladı

Ekonomi piyasalarının dalgalı hareketlerinden ötürü giderek pahalılaşan gündelik hayat şartları vatandaşların alım güçlerini düşürürken, nakde olan ihtiyaçlarının da artmasına sebep olurken ayın sonunu getirmeye çalışan vatandaşlar bir yandan da ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Bundan dolayı vatandaşlar ihtiyaç kredilerini araştırmaya başladı.

İHTİYAÇ KREDİLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Bankalar ihtiyaç kredisi hizmetlerini sunmak için öncelikle müşterilerinin kredi notlarının yüksek olmasını ve düzenli bir gelire sahip olmalarını isterler. Bu şartları sağlayan herkes, nakde olan ihtiyaçlarını bankalar aracılığı ile çözüme kavuşturabilmektedir. Bu noktada 3 özel banka devreye girdi. Bankalar tarafından ihtiyaç kredisi kampanyaları paylaşıldı.

CEPTETEB İHTİYAÇ KREDİSİ

Türkiye Ekonomi Bankası’nın şubesiz bankacılık kolu olan CepteTEB, geliri olmayan vatandaşlara da ihtiyaç kredisi hizmeti sunacağını açıklarken azami vade sayısını 36 ay, aylık faiz oranını yüzde 1,65 olarak paylaşıldı. Bunun yanı sıra 15 bin liralık kredinin aylık ödemesinin 587 lira olduğu ifade edildi.

FİBABANKA İHTİYAÇ KREDİSİ

Geliri olmayan vatandaşlara da ihtiyaç kredisi hizmeti sunacağını açıklayan Fibabanka, söz konusu hizmetinin azami vade sayısını 36 ay, aylık ortalama faiz oranını yüzde 2,04 olarak belirledi. 15 bin TL’lik kredinin aylık taksit ödemesi ise 631,66 TL olarak hesaplandı.

ENPARA İHTİYAÇ KREDİSİ

Tüm bunların yanı sıra şubesiz bankacılık yapan enpara ise ihtiyaç kredisi geliştirdi. Bu hizmetin azami vade sayısını 36 ay, aylık ortalama faiz oranını ise yüzde 1,64 olarak belirlenirken 15 bin liralık kredinin aylık ödemesi ise 585 lira oluyor.