Editörün SeçtikleriGündem

Sabah Marmara’da meydana gelen deprem sonrası korkutan açıklama! Nüfusun 95’i..

 

Bugün sabah saatlerinde Marmara denizinde deprem meydana geldi. 3,4 büyüklüğündeki deprem akıllara büyük Marmara depremini getirdi. Konuya ilişkin açıklama Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Pınar tarafından yapıldı.

Uzman isimler yaptıkları açıklamasında nüfusun büyük bir kısmının ciddi tehlike altında olduğunu ifade ederek, Marmara’da yaşanması beklenen en büyük depremin “Küçük kıyamet” olarak adlandırıldığını belirtti.

AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE GELDİ

Bu sabah 06.35’te 3,4 büyüklüğünde Marmara’da deprem meydana geldi. Balıkesir merkezli olan depremin Marmara Denizinde hissedilmesi akıllara olması beklenen büyük Marmara depremini getirdi. Olacağına kesin gözü ile bakılan fakat zamanı ve şiddeti bilinmeyen depreme ilişkin tedirgin açıklamalar peş peşe geldi.

NÜFUSUN YÜZDE 95’İ TEHLİKE ALTINDA

Türkiye’nin deprem bölgesi olduğunu hatırlatan, Prof. Dr. Haluk Özener Türkiye’nin yüzde 92’di nüfusun yüzde 95’inin tehlike altında olduğunu belirtti.

MISIR’DAN BİLE HİSSEDİLDİ

Marmara Bölgesinde yaşanan en büyük depreme ilişkin bilgi veren Özener, 1509 yılında meydana gelen depremin 8 şiddetinde olduğunu ve depremin Mısır’da bile hissedildiğini söyledi.