Ekonomi

Bankalara borcu olanlar dikkat! Tüm borçlarınızı Garanti BBVA ve Yapı Kredi ödeyecek!

Son yıllarda dünya genelinde pandemi etkisi ile kendisini gösteren ekonomik zorluklar, Türkiye’de de vatandaşlar üzerinde zorlayıcı etkilerini göstermeye devam ediyor. Bu süreçte birçok hizmet ve ürün zamlarla karşılaşırken, vatandaşlar öte yandan birikmiş borçlarıyla mücadele etmek için de zorlu ve yoğun çabalar gösteriyor. Özellikle bankalardan kullanılan kredilerde ve kredi kartı kullanımlarında borç ödemeleri büyük bir yük haline gelebiliyor. Bu da vatandaşların borçlarından kurtulmak için alternatif aramasını gerektiriyor. Bu noktada Garanti BBVA ve Yapı Kredi, borç transfer kredileri ile borçlu vatandaşlara nefes aldıracak ürünlerini sunuyor. İşte detaylar…

Garanti BBVA Borç Transfer Kredisi

Garanti BBVA, borçlu vatandaşların borçlarını kapatabilmeleri için borç transfer kredisi sunuyor. Özellikle birden çok bankaya kredi ve kredi kartı borcu olanların yakından ilgilendiği bu kredi türünde Garanti BBVA, %2,11’den başlayan faiz oranları ve 36 aya kadar da vade imkanı sağlıyor. Buradan kullanılan borç transfer kredisi ile diğer bankalara olan borçlar kapatılarak, borçlar tek çatı altında toplanabiliyor. Bu şartlar altında ortalama %2,22 faiz oranı ve 36 ay vadede Garanti BBVA’da 30 bin TL borç transfer kredisinde aylık taksit ödemesi de 1.306,10 TL olarak hesaplanıyor.

Yapı Kredi Borç Transfer Kredisi

Bankalara borcu olan vatandaşlara borç transfer kredisi sunan bankalar arasında yer alan Yapı Kredi ise bu kredide %2,49’dan başlayan faiz oranları sunuyor. Yapı Kredi’de kullanılan kredi tutarı ve vade süresine göre faiz oranı da %2,89’a kadar yükselebiliyor. 36 aya kadar vade imkanı ile sunulan kredide tutar 50 bin TL’yi geçerse vade süresi de azami 24 ay olarak belirleniyor. Bu şatlar altında ortalama %2,54 faiz oranı ve 36 ay vadede 30 bin TL borç transfer kredisinde aylık taksit 1.396,35 TL olarak hesaplanıyor.