Gündem

Vaka Sayısı Eksiye Düşmüştü! Bakan Koca’dan Sert Tepki Geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 verilerinin tutulduğu sistemler arasında oluşan hata nedeniyle eksiye düşen vaka sayısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, hatanın fark edildiğini ve problemin giderildiğini belirterek Türkiye’nin mücadelesini başarısız gösterenlere de tepki gösterdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından önceki gün açıklanan koronavirüs rakamlarıyla birlikte Türkiye’deki koronavirüs sayısının eksiye düştüğü belirtildi. sistemsel hata ile ilgili Bakan Koca’dan açıklama geldi.

Toplam Aktif Vaka Sayısı 17.259

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, “Covid-19 verilerinin tutulduğu sistemler arasında, 14 Nisandan beri yaşanan senkronizasyon hatası, AKTİF VAKA SAYISININ matematiksel olarak mümkün olmayacak şekilde eksiye düşmesi sonucu fark edilmiştir. Problem çözülmüştür. Toplam aktif vaka sayısı 17.259’dur. İyileşen sayıları, yeni vakaların üzerinde. Aktif vaka sayısı düşüyor. Hastalarımıza tekrar geçmiş olsun diyoruz. Durumu daha “ağır” ve Covid-19’la savaşta bizi başarısız gösterecek bilgi kırıntılarına bile maalesef hastalık derecesinde takıntılı olanlara da şifa diliyoruz” ifadelerini kullandı.