Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Devlet bankası akaryakıt fiyatlarına müdahale etti! Benzin, motorin ve LPG’ye görülmemiş indirim yapıldı

Ziraat Bankası tarafından akaryakıt fiyatları için çok önemli bir kampanya başlatıldı. Banka tarafından yapılan duyuruda kampanyaya katılanlara 75 TL puan verileceği belirtildi. Bu puanlar ise bir sonraki benzin motorin veya LPG alımında kullanılarak toplam tutar üzerinden 75 TL indirim yapılabilecek. Yapılan duyuruda Bankkart ile anlaşmalı akaryakıt istasyonlarında Bankkart POS’undan farklı günlerde ve tek seferde yapılacak 300 TL ve üstü 4. akaryakıt ya da otogaz harcamasına 75 TL Bankkart lira verileceği aktarıldı. Ayrıca duyuruda kampanyanın 31 Mayıs’a kadar devam edeceği ifade edildi.

75 TL AKARYAKIT VE OTOGAZ İNDİRİMİ

Kampanya 15 Nisan – 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında geçerli olup, Bankkart Mobil’den katılım sağlanması gerektiği belirtildi ve Bankkart’ınız ile anlaşmalı akaryakıt istasyonlarında Bankkart POS’undan farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 300 TL ve üzeri dördüncü akaryakıt ya da otogaz harcamalarınıza 75 TL Bankkart Lira verileceği ifade edildi.

Kampanya müşteri bazındadır ve bir müşteri en fazla 75 TL Bankkart Lira kazanabileceği belirtildi ve işlemlerin Bankkart anlaşmalı üye işyerlerinde ve Bankkart POS’undan yapılması gerektiği bir işyerinde aynı gün içerisinde yapılacak sadece ilk işlem kampanya kapsamında geçerli olacağı ifade edildi.

10 HAZİRAN’DA PUANLAR YÜKLENECEK

Bankkart, Bankkart Genç, Bankkart Başak, Bankkart Business sahibi müşteriler hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği ile kampanyadan faydalanabileceği belirtilen duyuruda Bankkart Ücretsiz kartlar kampanyaya dahil olmadığı belirtilerek kampanyaya katılım sadece asıl kart sahibi müşteriler tarafından yapılabileceği vurgulandı.

Ek kartlar ile yapılan harcamalar asıl kart sahibi müşterinin harcamalarına dahil edilecektir. Kazanılan Bankkart Liralar 10 Haziran 2022 tarihinde yüklenecektir. Bankkart Lira kullanılarak yapılan işlemler, iptal/iade işlemleri ve Bankkart ücretsiz ile yapılan işlemler kampanyaya dahil değildir.

Ziraat Bankası tarafından yapılan duyurunun devamında kampanya döneminde yapılan işlemlerin iade/iptal edilmesi durumunda verilen Bankkart Lira geri alınacağı belirtilerek müşterininBankkart Kumbara’sında yeterli Bankkart Lira bulunmaması durumunda kalan tutar hesap özetine borç olarak yansıtılacağı paylaşıldı.