Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Aile Bakanlığı resmen duyurdu! Banka hesaplarınıza 1.100 TL yatırıldı: e-Devletten bakıp paranızı hemen alın

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına destek ödemesi yapılmaya devam ediyor. Bakanlık tarafından birçok alanda maddi olarak vatandaşlara destek veriliyor. Bu destek ise hala başvuruları ve sorgulaması devam eden pademi sosyal destek ödemesi oluyor. Konu ile ilgili olarak e-Devletten başvuru yapan vatandaşlara uygun bulunması doğrultusunda 1.100 TL para ödemesi yapılıyor. Tabii her destekte olduğu gibi bu destek için de bazı şartlar bulunuyor. Vatandaşlar e-Devlet üzerinden bu desteğe başvuru yapabildiği gibi aynı sayfa üzerinden başvurular da sorgulanabiliyor.

BAŞVURU GÜNLERİ AYRILDI

Faz-3 destek başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Başvurular kimlik numarasına göre belirlenen günlerde gerçekleşiyor. Bu doğrultuda T.C. kimlik numarasının son hanesi 0 olan Pazartesi, 2 olan Salı, 4 olan Çarşamba, 6 olan Perşembe, 8 olan ise Cuma günü başvuru yapabiliyor. Ayrıca hafta sonu herhangi bir sınır olmadan herkes başvurabiliyor.

TEK BAŞVURU DEĞERLENDİRMEYE ALINIYOR

Başvuru değerlendirmeleri ise hane bazlı yapılıyor. Bu destek ödemeleri sadece haneye ödendiğinden aynı aileden birden fazla başvuru yapıldığında tek bir başvuru değerlendirmeye alınıyor. Bunun yanı sıra bu destek ödemesinden bazı kişilerin yararlanamayacağı bildirildi. O kişiler ise şöyle paylaşıldı:

BU KİŞİLERE ÖDEME YAPILMIYOR

Salgın Sosyal Destek Programı Faz-1 ve Faz-2 kapsamında verilen 1.000 liralık nakdi destekten faydalanmış olanlar,

4A’lı kamu işçileri,

4C kapsamındaki memurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) gelir veya aylık alanlar (emekliler),

İşkur’dan işsizlik ödeneği olanlar,

İşkur Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar.