Editörün SeçtikleriEkonomi

Sabah saatlerinde büyük sürpriz! SGK üzerinden 35 bin TL’ye kadar acil destek veriliyor!

Sıcak gelişme sabah saatlerinde aktarıldı. Gelen bir son dakika haberine göre Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sayfası zerinden SGK üzerinden destek adı altında 35 bin TL’ye kadar ödeme yapılacağı duyuruldu. Detaylar haberimizde..

SGK üzerinden 15 bin TL ile 35 bin TL arasında destek verileceği belirtildi. Son dakika kampanyasına göre 36 aylık vade seçeneği ile verilecek olan nakit kredi kampanyası için ödemelerin başladığı duyuruldu. SGK destekli kredi de 35 bin TL’ye kadar para verilecek.

35 BİN TL’YE KADAR NAKİT VERİLECEK

SGK’nın duyurusuna göre emekli maaşı olan ve asgari ücretle çalışan vatandaşlar kamu bankaları üzerinden 35 bin TL’ye kadar kredi çekebilecek. Krediden yararlanmak isteyenlerin başvurularını ihmal etmemesi gerektiği hatırlatıldı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Ziraat Bankası’nın verdiği kredi kampanyasında asgari ücret ile çalışan vatandaşların 15 bin TL’ye kadar 36 aylık vadeli ödemede 3 ay geri ödemesiz bir şekilde geri ödemesi mümkün olacak. Acil ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler başvuru işlemlerini şubeler aracılığı ile ya da mobil bankacılık üzerinden yapabilecek.

Başvuruların sadece Ziraat Bankası değil, aynı zamanda diğer kamu bankaları olan Vakıfbank ve Halkbankası üzerinden de yapılabileceği aktarıldı.