Editörün SeçtikleriEkonomi

Milyonlarca Kişinin Beklediği Düzenlemede Sona Gelindi! Maaşlar Artacak!

Milyonlarca kişinin büyük bir merakla beklediği 3600 ek gösterge çalışmalarında sona gelindi. 3600 ek gösterge teklifi TBMM’den geçtiğinde polis, hemşire, din görevlileri ve emekli maaşlarına zam gelecek.

3600 ek gösterge artışıyla ilgili düzenleme de geri sayım başladı. Memur ve memur emeklisinin merakla beklediği düzenleme son toplantının ardından karara bağlanacak.

Diğer Grupların Dahil Edilip Edilmeyeceği Önümüzdeki Günlerde Ortaya Çıkacak

3600 ek gösterge meslek kanunuyla öğretmenlere veriliyor. Yeni düzenlemeyle polis, hemşire ve din görevlileri de bu hakka sahip olacak. Başka hangi grupların kapsama dahil edileceği önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

Emekli İkramiyeleri Ve Maaşlar Yükselecek

Düzenleme ilişkin bugüne kadar iki toplantı gerçekleştirildi. Son toplantının ise 10 Mayıs’ta yapılması planlanıyor. Ardından taslak, teklif haline getirilerek meclise sevk edilecek. Bu yasama döneminde düzenlemenin yasalaşması bekleniyor.

İkramiyelerde de Artış Olacak

Kamu çalışanları için ek göstergenin yükselmesi üç farklı ödeme türünü etkileyecek. 3600 ek gösterge alacak memurların maaşları, emekli aylıkları ile emekli olurken aldıkları ikramiyelerde artış olacak.