Gündem

Bakan Koca Acı Haberi Duyurdu! Usta Sanatçı Hayatını Kaybetti!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Karagöz sanatçısı Metin Özlen’in hayatını kaybettiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Bakan Koca, usta sanatçı Metin Özlen’in hayatını kaybettiğini açıkladı.

82 Yaşında Hayatını Kaybetti

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Koca, “Karagöz sanatçısı Metin Özlen, yoğun bakımda tedavi gördüğü Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanemizde 82 yaşında hayata veda etti. Hayal perdesinden ebedi âleme göçtü. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Metin Özlen Kimdir?

1940 İstanbul doğumlu olan Metin Özlen (Hayali Safderi), yaklaşık 60 yıldır uğraştığı Karagöz sanatını dedesi Hayali Hayri Bey’den öğrenmiştir. Tasvir yapım tekniği ile beğeni kazanan sanatçı, klasik oyunları oynatmadaki başarısı ile de tanınmaktadır. Klasik oyunlardan, kaybolmaya yüz tutmuş olan “Ferhat ile Şirin” ve‘Leyla ile Mecnun’ isimli oyunları yeniden hayal perdesine taşımıştır. Bu sanat dalına yaptığı katkılardan dolayı, birçok ödül almış, sanatını yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda gösteri ile sergilemiştir.