Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Ziraat Bankası faiz müjdesini duyurdu! Faizler sıfırlandı: Başvuru yapana sıfır faizli 20.000 TL para veriliyor

Ziraat Bankası ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) iş birliğiyle yeni bir kampanya başlatıldı. Sıfır faizli kredi desteği kapsamında belirlenen şartları sağlayan sigortalılar ve onların hak sahipleri sıfır faizli kredi imkanından yararlanabileceği ifade edildi. Ayrıca Ziraat Bankasından da bir duyuru yayımlanarak kampanyanın ayrıntıları paylaşıldı. Yapılan duyurunun devamında SGK’nın belirlemiş olduğu şekilde bu yıl 240 bin liranın üzerinde sıfır faizli kredi desteğinden yararlanmak için gerekli olanlar da paylaşıldı. Bu doğrultuda SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden alınacak hak sahibi belgesi ile Ziraat Bankası’na başvuru yapılabilecek.

MALULÜN KENDİSİ KULLANABİLİR

Kredi desteğinden Emekli Sandığı kapsamında harp veya vazife malulü olmaları sebebiyle aylık bağlananların, 15 Temmuz gazileri ile dul ve yetimlerinin yararlanma hakkı bulunduğu belirtilerek bu kredinin öncelikle malulün kendisine kullandırıldığı ifade edildi.

SINIRLI VERİLİYOR

Bu noktada faizsiz kredi hakkından yararlanmaksızın ölümü halinde dul eşine, eşi hayatta değilse ya da evlendiyse çocuklardan birisine kullandırılabildiği paylaşıldı. Bununla beraber yetim aylığı almakta olması kaydıyla talepte bulunan çocuklarına müştereken, bunlar olmadığında öncelikle anneye veya babaya bir konut ile sınırlı olmak üzere verildiği vurgulandı.

BAŞVURU DETAYLARI

Görev alanına göre Kamu Görevlileri Ödemeler Daire Başkanlığı, Bağımsız ve Hizmet Akdiyle Çalışanlar Daire Başkanlığı ya da SGK il müdürlüklerine dilekçe ile başvurulması gerekiyor.

E-devlet üzerinden “faizsiz konut kredisi ve TOKİ kampanya hak sahipliği belgesi başvurusu” bölümü tıklanarak başvuru yapılabiliyor. Ayrıca detaylı başvuru bilgisi için Ziraat Bankası’ndan da destek alınabiliyor.