Genel

İl genelinde vatandaşlar acil uyarı! Sakın yaklaşmayın: Ölümcül hasar..

Gaziantep’te yaşayan vatandaşlara çok önemli bir uyarı yapıldı. Gelen son dakika habere göre TCDD iş birliğinden yapımında sona gelinen GAZİRAY Banliyo Metro Hattı’na 9 Mayıs tarihinde 25 bin volt alternatif gerilim verileceği ifade edildi. Yararlanmaların yanı sıra yüksek voltajın ölümcül hasara yol açabileceği ifade edilirken, vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi.

TCDD Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, şu ifadeler kullanıldı:

’’İnşaatı tamamlanan Başpınar (dahil) – Taşlıca (dahil) istasyonları arası demiryolu elektrifikasyon hattına 09.05.2022 tarihinden itibaren 25.000 Volt AC gerilim verilecektir. Elektrikli tren havai hatlarının altında gezinmek, direklere dokunmak, iletkenlere yaklaşmak ve yere düşen tellere dokunmak can ve mal emniyeti bakımından tehlikeli olup sayın halkımıza önemle duyurulur’’

SAKIN YAKLAŞMAYIN

Yapılan duyuruda test ve devreye alma işlemleri dolayısıyla belirtilen hat üzerindeki çalışmalar sebebi ile vatandaşların yaklaşmamaları özellikle gençlerin çekim amaçlı demiryolu araçlarının  üzerine çıkmaması gerektiğinin altı çizildi.

GAZİRAY HATTINA KESİNLİKLE GİRİLMEMELİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaparak vatandaşların Gaziray hattına girilmemesi konusunda uyardı. Sosyal medya paylaşımında “Vatandaşlarımızın dikkatine! 9 Mayıs Pazartesi gününden itibaren Gaziray hattına test çalışmaları için yüksek akım elektrik verilecektir. Bilginize sunar, ölüm ve yaralanma riskine karşı Gaziray hattına girilmemesini önemle rica ederiz” ifadesi yer aldı.