Genel

Cuma mesajları! Resimli, ayetli, anlamlı, kısa, uzun ve dualı Cuma mesajları! 6 Mayıs en çok tercih edilen Cuma mesajları

Hayırlı cumalar! Müslüman aleminin en sevdiği günlerden biri olan Cuma günü için araştırmalar başladı. Sevdiklerine sabah erken saatlerde mesaj göndermek isteyenler internetten resimli, ayetli, kısa, uzun, dualı ve ayetli Cuma mesajlarını araştırıyor. 6 Mayıs en çok tercih edilen Cuma mesajları ..

En güzel Cuma mesajları! Müslümanlar yeni bir Cuma gününe giriş yapıyor. Ramazan’dan sonraki bu ilk Cuma gününde sevdiklerinizin, eşinizin, dostunuzun, akrabanızın cumasını en güzel Cuma mesajları ile kutlayın. İşte 6 Mayıs Cuma mesajları sözleri:

EN GÜZEL RESİMLİ CUMA MESAJLARI SÖZLERİ

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerimize olsun! Cumamız mübarek olsun.

Ey Rabbimiz! Bugün edeceğimiz dualarımızı kabul et ve bizi Makam-ı Mahmud’a komşu olmaya mazhar olanlardan eyle. Mutlu Cumalar…

Af dilemekten çekinmeyin, Hiçbir günah Allah’ın Rahmetinden büyük değildir. Hayırlı Cumalar. Selam ve dua ile.

Allah’ım rızkımıza bolluk, kalbimize ferahlık, ömrümüze bereket ver! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Cuma günü namazdan önce abdestli şekilde, kalbinden dünya düşüncelerini çıkarmış ve temiz elbiseler ile iki yüz (200) kerre “Yâ Allahü el-mahmûdü fî fiâlihi” denirse, Allahü teâlâ söyleyen kişiyi hastalığından kurtarır ve şifa verir.

Cuma günü, kuşlar, vahşi hayvanlar birbirine, “Selam size, bugün Cumadır” derler. (Deylemi) Cuma diğer Cumaya kadar ve fazladan üç gün içinde işlenen günahlara kefaret olur. Çünkü iyi bir amel işleyene on kat sevap verilir. (Taberani)

Allah’ım (Celle Celalühü) bizleri rahmetinin o engin lütfunla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar.

Ya Rabbi sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri ne olur boş çevirme. Hayırlı cumalar.