Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Tiryakilere sigara bıraktıracak zam yapıldı: Sigara fiyatları 40 TL’ye kadar çıktı! İşte yeni zamlı sigara fiyatları

Sigara fiyatları yeni zam iddialarıyla son günlerde sosyal meydanın en çok konuşulan konuları arasına girerken vatandaşlar tarafından sigara fiyatları ve zam konusu araştırılmaya başlandı. Peki sigara fiyatlarına ne kadar zam yapıldı? Sigaraya üçüncü zam gündemdeki yerini aldı. Sigaraya ocak ve mart ayında gelen zamlardan sonra mayıs itibarıyla bir zam daha geldiği belirtilirken Mart ayında tütün ürünlerinde gelen 2 liralık zammın ardından sosyal medyada zam geleceği iddiaları gündeme gelmişti. Bugün ve hafta sonu diğer sigara fiyatlarına zam gelmesi beklendiği belirtilirken yeni zamlı sigara fiyatları da tiryakiler tarafından araştırılmaya başlandı.

EN PAHALI SİGARA 40 TL OLDU

5 Mayıs Perşembe günü bazı sigara gruplarına zam yapıldığı belirtilirken Temmuz ayında yapılması beklenen zam enflasyon verilerindeki artışın da etkisiyle birlikte sürpriz şekilde zamlandığı duyuruldu. Yapılan bu zammın ardından en düşük sigara fiyatı 25,5 TL seviyesine kadar çıkarken en pahalı sigara ise 40 TL seviyesine kadar çıktı.

TOPLAMDA 2 TL’LİK ZAM OLDU

Konu ile ilgili olarak Ocaktan sonra bir zam da Mart ayında gelirken Martta yapılan zammın ardından en pahalı sigaranın fiyatı 27 TL olmuştu. Mayıs itibarıyla yapılan son zamla birlikte ise, artık en ucuz sigara 25,50 TL’den satılmaya başlarken en pahalı sigara ise 29,50 TL’ye çıktı. Yani toplamda 2 TL fiyat artışı yapıldığı bildirildi.