Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Maaşı geçime yetmeyen ailelere 900 TL verildi! Bugün PTT’ye kimliğiyle gidene 900 TL veriliyor: Ödemeler başladı

Geçinmekte sıkıntı çeken çocuklu ailelere sosyal yardım ödemesi yapılacğaı belirtildi. Geçinmekte zoruluk çeken vatandaşlar tarafından yapılan başvuruların sonuçlanması neticesinde dar gelirli ailelere 900 TL ödeme yapılacağı ifade edildi. Bu destek ödemeleri için başvuru yapan vatandaşlar başvuru sonucu olumlu olduğunda ödemelerini PTT üzerinden alabiliyorlar. Peki bu ödemeler için başvurular nasıl yapılıyor? Detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

900 TL PARA ÖDEMESİ YAPILIYOR

Hane bazlı yapılan ödemelerle her aileye düzenli olarak 500-900 TL arası ödemeler yapıldığı belirtildi ve çocuklu ailelere verilen destek ile beraber hane bütçesine destek olmak amacı ile amaçlanıyor.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

İlköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yapılan desteklerin artık okul öncesi çocuklar için de verileceği belirtilirken ödeme tutarları ise “Okul öncesi çocuklar için 500, İlköğretim için 750, Ortaöğretim için 800 TL, Üniversite öğrencisi için ise 900 TL” şeklinde belirtildi.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Bunun yanı sıra başvuru hakkında da detaylar paylaşıldı. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerinden talep edilen evrak ve başvuru formlarıyla birlikte kaymakamlıklara ve sosyal yardımlaşma vakıflarına giderek başvuru yapılabileceği belirtildi. Yapılan değerlendirme sonucunda başvuru olumlu bulunursa PTT’den ödemelerinizi alabilirsiniz.