Editörün SeçtikleriEkonomiGenelGündem

Bayram ikramiyesi sonrası emeklilere bir ek ödeme daha! Emeklilerin maaş hesabına 4 bin lira yatıyor: Ödemeler başladı, hemen bakın

Bilindiği gibi emeklilere 1.100 TL bayram ikramiyesi ödemesi yapıldı. Bunun ardından emeklilere ek ödeme haberleri de gelmeye başladı. Bu noktada ING Bank tarafından bir duyuru yayımlandı ve maaşını bankaya taşıyan ve 3 yıl maaş alma sözü veren emeklilere 2 bin 750 TL ek ödeme verileceği belirtildi. Ayrıca emekli yakınını da bankaya getiren emeklilere 1.250 TL daha ek ödeme yapılacak. Böylelikle emekliler toplam 4 bin lira para almış olacak. Banka tarafından bu konu hakkında yapılan duyuruda “Emekli maaşınızı ING’ye taşıyarak maaş tutarınıza göre ek koşulsuz 2.750 TL’ye varan nakit promosyon kazanabilirsiniz. Ayrıca emekli yakını getirenler toplamda 1.250 TL’ye varan promosyon kazanıyor. Siz de maaşınızı kolayca ING’ye taşıyın, nakit promosyon fırsatlarını kaçırmayın.” ifadelerine yer verildi.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

1 aylık toplam gelir/aylık tutarınız, 1500 TL’ye (1.500 TL hariç) kadar ise 1.850 TL, 1.500 TL – 2.500 TL (2.500 TL hariç) arası ise 2.300 TL, 2.500 TL ve üzeri ise 2.750 TL nakit promosyon ödemesi yapılacağı belirtilen banka duyurusunda kampanyanın 31 Mayıs’a kadar devam edeceği ifade edildi.

ING Bank tarafından yapılan duyurunun devamında kampanyadan emekli maaşını 3 yıl boyunca bankamızdan alma taahhüdü veren ve nakit promosyon ödemesi alan mevcut ve yeni emekli maaş müşterilerin yararlanabileceği belirtilerek bu ödemeden yararlanmak için herhangi bir ürün koşulunun bulunmadığı ifade edildi.

PROMOSYON DETAYLARI

Promosyon taahhütnamesinin imzalanması sonrasında ek bir koşul olmadan; bir aylık net gelir 1.500 TL’ye kadarsa 1.850 TL, 1.500 TL-2.500 TL arasındaysa 2.300 TL, 2.500 TL’nin üzerindeyse 2.750 TL nakit promosyon ödenir.

BAŞVURU DETAYLARI

Nakit promosyon başvuru işlemleri ING Telefon Bankacılığı ve ING Şubeleri aracılığı ile yapılabileceği belirtilen duyurunun devamında promosyon ödemesi 3 yıl için peşin olarak yapılır ve 3 yıllık taahhüt süresinin başlangıcı olarak nakit promosyonun hesaba yatırıldığı tarihin esas alınacağı ifade edildi.

KAMPANYANIN AYRINTILARI

Konu ile ilgili olarak kampanyanın ayrıntılarına ilişkin ING Bank tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Nakit promosyon ödemesi yapıldıktan sonra 3 yıllık taahhüt süresi içerisinde gelir/aylığın artması halinde ilave promosyon ödemesi yapılmaz.

3 yıllık taahhüde aykırılık olması halinde, tarafınıza ödenen promosyon bedeli, taahhüdün kalan süresi dikkate alınarak kıstelyevm esasa göre geri alınır.

Aynı anda birden fazla ek promosyon kampanyasından yararlanılamaz.

1 Mart 2020 tarihi sonrasında Bankamız diğer ek promosyonlarından dahil olmuş, yararlanmış ya da talepte bulunan müşterilerimiz, 8 Nisan 2022 tarihi itibariyle koşulsuz nakit promosyon alması durumunda mevcut kampanya/talepleri iptal edilerek kıstelyevm usulü iade alınacak ve 2.750 TL’ye varan nakit promosyondan yararlanır.

Ek 1.250 TL ve kampanya ayrıntılarına “https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/odemeler/emekli-maas-odemeleri” web adresinden ulaşılabilir.