Editörün SeçtikleriEkonomi

Dar gelirlilere hane başı 500-700 TL arasında tek seferlik para verilecek! E-Devlet’ten başvuran parayı alacak!

Devlet vatandaşlara ödemeler yapmaya devam ediyor. Gelen son habere göre e-Devlet’ten başvuru yapanlara ödeme yapılacak. Valilikler, kaymakamlar, belediyeler ve çeşitli kamu kurumları ihtiyaç sahibi vatandaşlara destekleri vermeye devam ediyor. Devletin verdiği desteklere ek olarak merak edilen detaylar şu şekilde:

Devlet vatandaşlar her yıl destek vermeye devam ediyor. Ekonomik olarak zor durumda olan vatandaşlara ödemeler yapılmaya devam ediliyor. Valilik ve Kaymakamlıklardan verilen devlet destekleri Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı bünyesinde faaliyet gösterenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile veriliyor. Sadece para yardımı değil, aynı zamanda gıda yardımı da veriliyor.

DESTEK ÖDEMELERİ DEVAM EDİYOR

Durumu olmayan vatandaşlar tespit edilerek parasal ihtiyacı olanlara yardım veriliyor. Kaymakamlıklar aynı zamanda gıda, giyim, sağlık ve yakacak yardım destekleri dışında nakit para yardımı sunuluyor. Yardımlarda birtakım şartlar aranıyor.

Başvuruda bulunmak isteyenler için başvurular e-devlet ve telefon üzerinden yapılıyor.

FAKİR AİLELERE YARDIM YAPILIYOR

Durumu olmayan ve ailesini geçindiremeyen vatandaşlara devletin pek çok kolları tarafından yardım yapılıyor. Maddi yardımları dışında yiyecek, giyecek, gıda ve kira gibi pek çok yardım sunuluyor.

YARDIMLAR İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

Yardımlardan yararlanmak isteyenlerin birtakım belgeleri de hazırlaması gerekiyor. Gerekli olan belgelerden bazıları şu şekilde sıralandı:

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Dilekçe

Muhtaçlık belgesi (Muhtarlardan alabilirsiniz)

Bunun dışında bazı kurumlar ek olarak belgeler isteyebilmektedir.