Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Sonunda beklenen haber geldi! AK Parti bütçe komisyonu müjdeyi verdi: Asgari ücrete ikinci zam yapılıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Cevdet Yılmaz çok önemli açıklamalarda bulundu. Cevdet Yılmaz açıklamalarında son dönemde tartışılan asgari ücrete ikinci zam konusunda değerlendirmelerde bulundu ve yıl ortasında da zam yapılacağını duyduklarını belirtti.

BEKLENEN HABER GELDİ

Yüksek enflasyon ve artan maliyetler vatandaşın belini bükerken asgari ücrete ikinci bir zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu olurken TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz katıldığı canlı yayında sevindiren haber verdi. Yılmaz programda yaptığı açıklamalarında asgari ücrete ikinci zam konusu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Başkent Kulisi programına katılan Yılmaz önemli değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarında asgari ücretle ilgili değerlendirmenin ne zaman yapılacağının görüleceğini belirten Yılmaz “Hükümetimiz başından beri hiçbir zaman ücretleri enflasyona ezdirmedi” dedi.

ASGARİ ÜCRETE ZAM MÜJDESİ

Tüm bunların yanı sıra Yılmaz açıklamalarında bir süre daha enflasyon ile yaşanacağını belirterek “Ama hükümetimiz bu enflasyon ile mücadele ederken bir yandan da dar kesimlileri enflasyona ezdirmemeye çalışıyor. KDV indirimleri yapıldı, emekliye memura zamlar yapıldı. Şimdi yıl ortasında da zam yapılacağını duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SİNYALİ VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz aylarda NATO toplantısı dönüşünde yıl ortasında asgari ücretle ilgili yeni bir gelişme, bir zam olur mu? sorusuna, “Şu anda daha üçüncü aydayız. Yıl ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme mevcut durumu getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır” yanıtını vermişti.