Ekonomi

Emeklilere müjdeli haber verildi! SMS gönderenlere PTT 20 bin TL finans desteği veriyor!

Türkiye’de ekonomik şartlar gün geçtikçe daha da zorlu bir hal almaya başladı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Nisan’da yıllık enflasyon %69,97 olarak gerçekleşti. Ancak bağımsız kurumlar tarafından yürütülen enflasyon çalışmalarının sonuçlarına göre Türkiye’de hissedilen enflasyon %150’nin üzerinde. Hal böyle olunca da halkın her kesimi zorlu ekonomik şartlarla mücadele etmeye çalışıyor. Ancak özellikle de emekli vatandaşlar, kısıtlı gelirleri ile bu mücadelede en çok zorlanan kesimler arasında yer alıyor. Bu nedenle de PTT, Aktifbank ile kurduğu ortaklıkta emeklilere özel finansal destekler sunuyor. Emekli müşterilerini memnun etmek isteyen PTT, uygun geri ödeme koşulları ve cazip faiz oranları ile emeklilere özel ihtiyaç kredisi sağlıyor. İşte detaylar…

PTT’den Emeklilere Özel Kredi

PTT, Aktifbank ile kurduğu ortaklıkta bir banka gibi hizmet veriyor. PTT kart ile hesap kartı hizmeti sunan PTT, ayrıca bu ortaklık ile kredi imkanı da sağlıyor. Söz konusu ortaklıkta sunulan ihtiyaç kredisi, beraberinde çeşitli fırsatları da getiriyor. PTT – Aktifbank ortaklığında sunulan kredide emeklilere özel olarak %2,49 faiz oranı sunuluyor. Ayrıca bu kredi türünde 36 aya kadar vade imkanı da sağlanıyor. Bu şartlar altında, 36 ay vadede %2,49 faiz oranı ile PTT’den kullanılacak 20 bin TL kredide aylık taksit tutarı 914,44 TL olarak hesaplanıyor.

PTT İhtiyaç Kredisi Başvuru Yolları

PTT – Aktifbank ortaklığında sunulan bu krediden yararlanmak isteyenlerin, maaşını PTT’den alıyor olması gerekiyor. Emeklilere özel olarak sunulan bu kredi kapsamında başvuru için şubeye gitmeye de gerek kalmıyor. Başvuruda bulunmak isteyenlere SMS ile başvurularının onaylanması halinde 80 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sağlanabiliyor. Vatandaşlar bu kredi için “PTT” yazıp boşluk bırakıp “TCKN” yazıp 3050’ye SMS göndererek bu krediye başvuruda bulunabiliyor.