Kpss

TRT Personel Alımı Arap Saçına Döndü – Adaylar Açıklama Bekliyor

 TRT Personel alımı ilanının üzerinden 7 ay geçmesine rağmen belirsizlik devam ediyor. 28 Mart 2016 tarihinde açıklanan yazılı sınav sonuçlarının ardından mülakat tarihleri için TRT’den herhangi bir açıklama henüz gelmedi. Sürecin yavaş işlemesinden tedirgin olan bir çok aday konu hakkında bir açıklama bekliyor.  TRT’nin söz konusu sınavla ve personel alımıyla ilgili birimleri dahi adayların telefonla aramalarında konu hakkında bir bilgilendirme yapmıyorlar. Bilindiği gibi TRT personel alımı için 16 Ekim 2015 yılında ilan çıkmış ve 2,5 ay sonra yazılı sınav yapıklacağı belli olmuştu.

25 Aralıkta yapılacak olan yazılı sınav 14 Şubat 2016 tarihine sarktı ve 28 Mart 2016 tarihinde söz konusu sınavın sonuçları açıklandı. TRT ‘nin mülakat hakkında açıklama yapmaması bir çok adayı mağdur etmeye devam ediyor.

TRT Durumu Ciddiye Almıyor Mu?

Mülakatlar hakkında açıklama gelmediği için askerlik, iş , eğitim gibi konuları erteleyen adayların daha fazla mağdur olmaması için TRT’nin bir an önce açıklama yapması gerekiyor. Personel alımıyla ilgili ortada bir iletişim sorunu olduğu biliniyor. Gerekli birimler söz konusu alımları yeteri kadar ciddiye almıyor mu? Yoksa adayların mağdur olmalarının bir önemi yok mu? TRT konu hakkında ne zaman açıklama yapacak?  Kamupersoneli.net olarak takipçisi olacağız.

Kamu haberleri, gündem haberleri, son dakika gelişmeleri, kamu personel alımı haberleri ve çok daha fazlasından her yerde haberdar olabilmek için kamupersoneli.net’in android uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Kamupersoneli.net | Ankara

Bir Yorum

  1. haberı yapan arkadasa teşekkur ederım. Trt ye yazıklar olsun bizi 7 aydır rezil rüsfa etti ben hakkımı hellal etmıyorum bizi keyfi muameleyle bekletiiyorlar belliki bu işten çok zevk alıyolar.

  2. yazık bu insanların suçu ne ya bu kadar olmaz herkes geleceğini düşünüyor ama sonuç yok böyle kurum görmedim

  3. Sınava girmek için bekle sınavı kazan mülakatı bekle mülakat olsun sonucunu bekle sonuç belli olsun kuruma başlamayı bekle.Sınav sonucu açıklamada çok hızlıyız diyen ösym meb maalesef trt sonuçlarını 2ay sonra açıklayabiliyor ACABA BİR ŞAİBE Mİ VAR.Ben sınavdan 76 aldım ama giren ve mülakat listesinde adı yer almayan tanıdığım sınavdan kaç aldığını bilmiyor.

  4. Yani hergün trt nin web sitesine girmekten bir hal oldum. Binbir umutla bu yıl belki girerdim diyordum ama tam 6 ay sonra mülakat var. Umarım sonuçları yine 6 ay sonra açıklamaz.Bu kadar uzun sürmesi gerçekten beni mutsuz etti. İnşAllah girerim.