Editörün SeçtikleriEkonomi

Devlet bugün açıkladı! Hesaplara bin 649 TL yatırıldı! Hemen hesabınıza bakın!

Devlet kurumları peş peşe açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Devlet kurumu yaptığı açıklamasında bin 649 TL yatırılmaya başlandığı duyuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı SED ve ŞEY yardım uygulamaları kapsamda ailelere destekler verileceği belirtildi.

Bugün gelen son habere göre hesaplarınızın kontrol edilmesi gerektiği belirtildi. Devlet kurumu bin 649 TL aktarılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç karşılamak adına yeni bir proje geliştirdiğini duyurdu. Bu kapsamda SED ve ŞEY yardımlarına ilişkin son bilgiler geldi.

BİN 649 TL ÖDEME YAPILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara okul yardımı sunuyor. SED ve ŞEY gereksinim sahibi ailelerin eğitim gören çocuklarına veriliyor. Dönemsel olarak veren SED yardımı dışında ŞEY yardımı sadece kırtasiye masraflarının karşılanması amacıyla veriliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusunda verilen SED yardımın miktarı bu yıl için bin 649 TL olarak belirlendi.

Öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanması için güncel tutarlar şu şekilde açıklandı:

Erkek çocuk- İlköğretim: 45 TL veriliyor

Kız çocuk- İlköğretim: 50 TL veriliyor

Erkek çocuk- Ortaöğretim: 60 TL veriliyor

Kız çocuk- Ortaöğretim: 75 TL veriliyor

BAŞVURULAR NEREYE VE NASIL YAPILACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusunda verilen okul yardım programlarına çeşitli kanallar üzerinden başvuru yapılabilir. Aileler e-Devlet sistemlerine girerek kırtasiye yardımı için başvuru yapabilecek.