Editörün SeçtikleriEkonomi

Yatırım yapan yıkıldı! Resmen erime dönemine geçti! Son rakamlar açıklandı

Son dönemlerde kripto paraya yatırım yapan herkes büyük sıkıntılar yaşamaya başladı. Bitcoin, Ethereum, Ripple ve diğer kripto paralarda büyük kayıplar başladı. Yatırımcılar tedirgin olurken, piyasalardaki son detayları araştırmaya başladılar.

5 Mayıs Perşembe gününden 9 Mayıs Pazartesi gününe kadar yüzde 17,07 oranında değer kaybetti. Bu durumda kripto paraların son durumu 32 bin 890 seviyelerine kadar düştü. Uzmanlar yaptığı açıklamasında düşüşün devam edeceğini belirtti. Detaylar haberimizde..

KRİPTO PARALAR NEDEN DEĞER KAYBEDİYOR?

Piyasalarda meydana gelen yüksek enflasyona karşı parasal sıkılaşma beklentilerinin artması, riskli varlıklardan kaçma ve doların diğer para birimlerine kıyasla daha fazla değer kazanması Bitcoin’in düşmesine neden oldu.

FED’in geçtiğimiz haftaki 50 baz puanlık faiz artımı düşüşü başlatmıştı. Ne yazık ki o düşüş hala devam ediyor.

Analistler, yaptıkları açıklamasında yükselen enflasyonla mücadele için para politikası sıkılaşmasının ve likiditenin azalmasının yatırımcıların riskli varlıklardan uzaklaştığını belirtti.

30 BİN DOLARIN ALTINA DA DÜŞEBİLİR

Uzmanlar değerlendirmelerinde küresel piyasaların da etkisi ile Bitcoin’in 30 bin doların altı görebileceğini söyledi. Mudrex CEO’su Edul Patel kripto paraya yatırım yapılmadan önce iki defa düşünülmesi gerektiğini belirterek, “Aşağı yönlü trend muhtemelen önümüzdeki birkaç gün boyunca devam edecek” dedi.