Genel

Öğrenciler ve ev hanımları aradığını sonunda bulacak! İŞKUR’dan müjde geldi: Evden çalışarak 4.250 TL kazanmak mümkün

Son yıllarda iş bulma süreci gittikçe daha da zorlayıcı bir hal almaya başladı. Özellikle pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte bu süreç, neredeyse daha önce hiç olmadığı kadar zor bir hale geldi. Zira bu süreçte alınan sokağa çıkma yasak kararları ve kapanma kararları ile birlikte birçok işletme ve işyeri de kepenkleri indirmek durumunda kaldı. Hal böyle olunca işyerlerinin büyük bir kısmı küçülmeye gitti ve iş arayanlar bir yana, birçok insan bu süreçte halihazırdaki işinden gelir sağlayamamaya başladı. Ortaya çıkan bu sancılı süreçte evden çalışarak yapılabilen işlere talep de arttı. İŞKUR da evden iş imkanlarını vatandaşlara sunarak, bu talepleri karşılamada etkin bir rol oynamak için kolları sıvadı. İşte detaylar…

İŞKUR İlanları

Türkiye’de iş arayanlar ile işverenleri bir araya getiren, işsizlikle mücadele eden ve bunların yanı sıra mesleki eğitim kurslarıyla istihdama katkı sağlamayı amaçlayan İŞKUR, her yaşa ve eğitim durumuna göre ilanlar yayınlıyor. Bu ilanlar arasında, evden çıkmadan yapılabilecek işler de bulunuyor. Özellikle ev hanımlarının ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bu işler arasında birçok seçenek de bulunuyor. İŞKUR’un sunduğu bu ilanlara başvurarak iş sahibi olmak isteyenlerin ilk olarak İŞKUR üzerinden kayıt oluşturması gerekiyor.

Evden Çalışarak Yapılabilecek İşler

İŞKUR portföyüne kayıtlı olan vatandaşlar, daha sonra ilgili işlere başvuruda bulunabiliyor. Ev hanımlarının ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği evden çalışma imkanı bulunan işler arasında kuruyemiş paketleme, triko paketleme, el işlemeleri ve boncuk dizme, yorgan katlama, paça ütüleme, davetiye zarflama, unlu mamul paketleme, kuru bakliyat, şeker ve tuz paketleme gibi iş dalları yer alıyor. Başvuru sürecini tamamlayan ve olumlu dönüş alanlar, evden gelir kapısı oluşturabiliyor.