Editörün SeçtikleriEkonomi

Asgari ücretliye bayram erken geldi! Tam 2.126 TL yatırılıyor!

Kamuda görevli olan işçiler son dönemlerde 2. Tediye ödemeleri ne zaman? Sorusuna ceva aramaya başladı. Her yıl 52 günlük olarak ödenen tediye ödemelerinin ilk taksit ödemesi 28 Ocak tarihinde yapılmıştı. Ödemelerin Kurban Bayramı öncesinde yapılıp yapılmaya merak konusu oldu.

Kamu işçilerinin alacağı 2. Tediye ödemeleri ne zaman yapılacak? 4 taksit şeklinde verilen ödemelerinin ilki 28 Ocak tarihinde yapılmıştı. 2. Tediye ödemeleri için merak edilen detaylar haberimizde..

2.168 TL İLE 8.233 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR

Ödemelerin miktarı 2.168 TL ile 8.233 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Her yıl 52 günlük verilen ikramiyelere ilişkin bütün soruların yanıtı verildi.

CUMA GÜNÜ HESAPLARA YATTI

Tediye ödemeleri en çok araştırılan konulardan bir tanesi. Yaklaşık olarak 700 bin işçiye ödeme yapılıyor. Bu yılın ilk yarısına ilişkin 26 günlük ödeme 28 Ocak Cuma günü yatırılmıştı. İkinci yarısı ise 29 Nisan Cuma günü hesaplara aktarıldı.

Bunun dışında maden işletmelerinde yeraltında çalışan işçilere ödemeler 23 Aralık tarihinde tek seferde yapılacak.

TOPLAM DA 8 BİN 672 TL ÖDEME

En düşük ikramiye, yapılan hesaplamalara göre 2 bin 168 TL olacak. Hesaplamalar 13 güne görüle yapılıyor. Bu şekilde kamu işçilerinin eline en az 8 bin 672 TL geçmiş olacak. Ödemelere ek olarak fazla mesai, evlilik, çocuk parası ya da primler gibi durumlar dikkat alınmıyor.

TEDİYE NE DEMEK?

Tediye sözlük anlamı olarak ek ödeme ya da ikramiye olarak tanımlanıyor. Devlete ait olan şirket ya da kurumlar işçi statüsünde çalışan personellere ek ödeme yapıyor. Yılbaşından bu yana kamuda çalışan taşeron işçilere 4 taksit şeklinde ödeme yapıyor.