Editörün SeçtikleriEkonomi

T.C. sonu 0,2,4,6,8 olanların hesabına nakit para yatırıldı! Kimliğiyle PTT’ye giden 2.354 TL para alacak

Paralar sonunda hesaplara aktarılmaya başlandı! Yüz binlerce vatandaşın beklediği ödemeler TC kimlik numarasının son hanesine göre hesaplara geçiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık, 1 milyardan fazla Evde Bakım Yardım Parası’nın verilmeye başlandığını belirtti.

Hem ihtiyaç sahibi hem de hak sahibi vatandaşlar için ödemeler tüm hızıyla devam ediyor. Ödeme alacak olan vatandaşlar için TC kim numarasına göre 2 bin 354 TL ödeme yapılıyor. Ödemeler vatandaşların banka hesaplarına aktarıldığı gibi ilk ödemeyi alacak olanlar PTT üzerinden de hakkını alabiliyor.

AYLIK 2.354 TL DESTEK

Yapılan açıklamaya göre Ocak ve Temmuz arasında evde bakım ödemesinin miktarı 2 bin 354 TL olduğu açıklandı. Ödemelerin her ayın 15’inde başladığı ve illere göre ayın sonuna kadar devam edeceği belirtildi. Açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi web sayfasında aktarıldı.

Ziraat Bankası üzerinden SMS ile ödemelerinizin yatıp yatmadığını sorgulayabilirsiniz. Sistemi kayıtlı olan herkes şifre ve T.C. kimlik numarası ile sorgulama işlemi yapabilir.

GEÇEN AY 20 NİSAN’DA TAMAMLANMIŞTI

Bakan Yanık, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamasında ödemelerin 20 Nisan tarihinde tamamlanacağını belirterek, şunları söylemişti:

“Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 272 milyon TL evde bakım yardımını hesaplara yatırmaya başladık. Ödemeler 20 Nisan’da tamamlanacak. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim”

10 MAYIS EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER LİSTESİ

10 Mayıs evde bakım parası yatan illerin listesi henüz belli olmadı. Liste belli olduğunda haberimize eklenecektir.