Gündem

İş Bankası vergi ödemelerine sıfır faizli 3 taksit kampanyasını duyurdu!

Ekonomik şartlar gün geçtikçe daha zorlu bir hal almaya başladı. Pandemi süreciyle birlikte yükselişe geçen küresel enflasyon gelişmiş ülke ekonomilerini vururken, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde ise enflasyon etkisi daha güçlü hissedilir oldu. Türk Lirası’nın değer kayıpları vatandaşı zor durumda bırakırken, 2022 yılında ekonomik şartlar neredeyse nefes aldırmaz bir hale geldi. Bununla birlikte vatandaşlar, zorunlu harcamaları için alternatifler aramaya başladı ve birçok banka da bu alternatif arayışlarına çeşitli başlıklar altında çözüm önerileri sunmaya başladı. Bu kapsamda bir alternatif de İş Bankası’ndan geldi. İş Bankası, emlak ve çevre temizlik vergi ödemelerine 3 taksit seçeneğini duyurdu. İşte detaylar…

Vergi Ödemesine Faizsiz 3 Taksit

 

İş Bankası kredi kartları ile 31 Mayıs 2022 tarihine kadar Belediye vezneleri ve Belediyelere ait web siteleri üzerinden yapılan, 100 – 50.000 TL arasındaki emlak ve çevre temizlik vergisi ödemelerine faizsiz 3 taksit olanağı duyuruldu. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar İşCep mobil uygulaması üzerinden, isbank.com.tr adresinden, Maximum Mobil uygulaması ve Maximum İşyerim uygulaması üzerinden vergi ödemelerini 2 veya 3 taksite bölebilecek. Söz konusu taksit kampanyasına İş Bankası Maximum özellikli kredi kartları (Maximum, MercedesCard, Maximiles, Maximiles Black, Maximum Genç), İş Bankası ticari kartları dahil edilecek.

Kampanya Detayları

Kampanyaya Maximum Business aidatsız kartlar, aidatsız kartlar, Maximum Genç aidatsız kredi kartları, İş Bankası Vergi Kart, KGF Kredileri dahilinde tahsis edilen ticari kredi kartları, İmece Kartlar, Bayi Kartlar ve Bankamatik kartları dahil edilmeyecek. 31 Mayıs 2022 tarihine kadar devam eden kampanyada ücretsiz taksitlendirme işlemleri, emlak ve çevre temizlik vergisi ödemeleri kredi kartı dönem içi hareketler arasında görünen tarihten itibaren, kredi kartının hesap kesimine kadar gerçekleştirilmesi gerekiyor.