Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Ak Partili İsimden Zam Açıklaması! O Tarihten Sonra Alım Gücü Artacak

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, temmuz ayında bütün çalışanların, memur ve emeklilerin ücretleriyle ilgili iyileştirici her türlü yasal düzenlemenin yapılacağını, sıkıntıların alım gücünün artırılmasıyla giderileceğini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Engelliler Haftası’nın tüm dünyada engellilerin yaşam kalitesini yükseltecek, hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımların atılmasına vesile olmasını diledi. Engellilerin sorunlarının çözümünün öncelikleri arasında yer aldığını belirten Akbaşoğlu, sosyal devlet ilkesinin gereği olarak engellilere dair eğitimden sağlığa, iş hayatından evde bakım hizmetlerine kadar birçok düzenlemenin yapıldığını vurguladı. Akbaşoğlu, “2030 Engelsiz Vizyon Belgesi’ni ortaya koyan AK Parti iktidarları her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olmuştur, olmaya devam edecektir.” diye konuştu.

30 Milyar Lira Destekleme Olacak

Kabine toplantısı sonrası sabit gelirli vatandaşların sosyal konut edinmesi konusunda önemli bir paket açıklandığını anımsatan Akbaşoğlu, bu kapsamda 30 milyar lira destekleme olacağını kaydetti.

“Temmuz Ayında Bütün Çalışanlarımızla İlgili…”

İktidarın sıkıntıları gördüğünü ve bunların aşılmasıyla ilgili her yeni paketi kamuoyu ile paylaştığını dile getiren Akbaşoğlu, “Alım gücünü artırmak suretiyle bütün vatandaşlarımızın durumunu iyileştireceğimizin bilinmesini isterim. Bu manada temmuz ayında bütün çalışanlarımızla ilgili, memur ve emeklilerimizle ilgili gerçekten iyileştirici paketlerimizi ve düzenlemelerimizi toplumla paylaşacağımızı ve bu sıkıntıların alım gücünü artırmak suretiyle giderileceğini, bu konuyla ilgili her türlü kanuni düzenlemenin yapılacağını da ifade etmek isterim” dedi.