Editörün SeçtikleriEğitimGündem

MEB son dakika duyurdu! Tüm öğrencilere müjde az önce duyuruldu: Okullar kapanıyor!

Milyonlarca öğrenciye müjdeli haber MEB’den son dakika açıklamasıyla gelirken Nisan ayındaki bir haftalık ara tatil, Ramazan bayramı tatili derken artık gözler iyiden iyiye yaz tatiline çevrildi. Milyonlarca öğrenciye yaz tatili müjdesi verilirken MEB’in kritik takvimi belli oldu.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

Geçtiğimiz günlerde çalışmaların sonuna gelen Milli Eğitim Bakanlığı tüm öğrenciler için sevindirici haberi verirken 18 milyon öğrenciyi ilgilendiren yaz tatilinin tarihi de paylaşıldı. Konu ile ilgili olarak milyonlarca öğrenci yaz tatili yani 3 aylık tatilin ne zaman olacağını yani tarihini merak ederken MEB çalışması sonucunda yeni takvim yılını açıkladı ve tatil tarihi belli oldu. Peki MEB son dakika açıklamasına göre öğrenciler 3 aylık yaz tatiline ne zaman çıkacak? Detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

MEB Son dakika açıklamasında milyonlarca öğrencisine müjdeyi verdi. MEB son dakika açıklamasına göre milyonlarca öğrencinin yapacağı 3 aylık tatilin tarihi açıklanırken öğrencilere sevindiren haber verildi.

Milli Eğitim Bakanı Özer öğrencilerin yaz tatili tarihini verdi. Yaz tatilin başlangıç tarihinin duyurulmasıyla Koronavirüs sürecinde geride kalan ders işlenmeyen dönemin telafisinin olup olmayacağı da merak konusu oldu.

TELAFİ EĞİTİMİ OLMAYACAK

Milyonlarca öğrenci tatil tarihini aramasını yaparken milyonlarca veli ise telafi eğitiminin olup olmayacağını soruyor. Ancak MEB tatil tarihi dışında herhangi bir telafi eğitimi açıklamasında bulunmadı.

TATİL TARİHİ BELLİ OLDU

Ara tatil ve peşinden Ramazan Bayramı tatili yapan öğrenciler yaz tatilinin ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Bu noktada 17 Haziran 2022 tarihinde 3 aylık yaz tatili başlayacak. Öğrenciler kesin tarihin belli olmasından sonra büyük mutluluk yaşadı.

Bakanlık telafi eğitiminin olup olmayacağını yönelik herhangi bir açıklama yapmazken eğitim öğretim faaliyetlerine 3 aylık ara verilecek. Ayrıca aktarılan son dakika bilgisine göre de 2022 – 2023 eğitim sürecinin Eylül ayında tekrar başlayacağı da aktarıldı.