Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Otomobil sahipleri dikkat! Akaryakıt ve otogaza kallavi indirim yapıldı: Bugün yakıt alacaklara indirim yapılacak

Binlerce araç sahibini sıklıkla petrol ofislerine giderek akaryakıt satın alırken artan fiyatlardan dolayı otomobil sahipleri bu alışverişlerini avantajlı hale getirmeye çalışıyor. Bankalar ve akaryakıt istasyonları tarafından müşteriler için çeşitli yakıt kampanyaları düzenleniyor ve bu kampanyalar ile puan kazanılıyor. Bu puanlar ise bir sonraki alışverişte kullanılıyor ve puan tutarı kadar indirim yapılıyor.

AKBANK’TAN SEVİNDİREN KAMPANYA

Bankalar akaryakıt satın alan müşterilerine özel kampanyalar düzenliyorlar. Akbank tarafından düzenlenen kampanya doğrultusunda 1 Nisan – 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Axess ile Shell’de 4 Kez 200 TL’ye 50 TL’ye Varan Chip-Para hediye ediliyor. 1 Nisan – 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında, kampanyaya katılan Axess üyesi SHELL istasyonlarından farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 200 TL ve üzeri 4. akaryakıt veya otogaz harcamanıza, Juzdan’dan kampanyaya katılarak 50 TL chip-para, SMS ile kampanyaya katılarak 40 TL chip-para veriliyor.

TOPLAM 150 TL İNDİRİM YAPILACAK

Bunun yanı sıra İş Bankasından da kampanya başlatıldı. 31 Mayıs’a kadar akaryakıt sektöründe yer alan Maximum üye işyerlerinden yapacağınız toplam 4.000 TL ve üzeri yakıt alışverişinize 150 TL MaxiPuan hediye edildiği belirtildi.

75 TL BENZİN MOTORİN VE LPG İNDİRİMİ

15 Nisan – 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında Ziraat Bankası Bankkart’ınız ile anlaşmalı akaryakıt istasyonlarında Bankkart POS’undan farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 300 TL ve üzeri dördüncü akaryakıt ya da otogaz harcamalarınıza 75 TL Bankkart Lira verileceği ve toplam tutar üzerinden 75 TL indirim yapılacağı ifade edildi

AKARYAKITA 30 TL İNDİRİM

Tüm bunların yanı sıra Yapı Kredi Bankası tarafından da bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya doğrultusunda World Mobil’e özel Opet istasyonlarında Chippin uygulaması üzerinden yapacağınız 200TL ve üzeri ödemenize 30TL Yakıt Puan ve Worlcard’a özel 20TL Opet Puan hediye edildiği paylaşıldı.

Bankaların kurumsal internet siteleri üzerinden bu kampanyalara nasıl katılım yapılacağını görebilir detaylara ulaşabilirsiniz.