Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Protokol imzalandı! Emeklilere ek ödeme başladı: Emeklilerin maaş kartına 1.750 TL yatırılıyor! ATM’den paranızı hemen çekin

Bilindiği gibi SGK ile bankalar arasında bir protokol imzalandı ve bu protokol kapsamında emeklilere promosyon adı altında ek ödeme yapılacak. Bu ek ödemeler hakkında Denizbank tarafından bir açıklama yapıldı. Denizbank tarafından yapılan duyuruda maaşını bankaya taşıtan ve 3 yıl maaş alma sözü veren emeklilere bir adet otomatik ödeme talimatı vermeleri doğrultusunda 1.750 TL nakit para verilecek. Söz konusu kampanya 22 Mart’ta başladı ve 30 Haziran’a kadar devam edecek.

EMEKLİLERE 1.750 TL ÖDEME

Aylık 1.500 TL altında maaş alanlara 675 TL, Aylık 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaş alanlara 850 TL, 2.500 TL ve üzeri maaş alanlara 1.000 TL 1 otomatik ödeme talimatına ek 750 TL promosyon ödemesi yapılacağı belirtildi. Ayrıca bu ek ödemeden yararlanmak için başvuru hakkında yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

BAŞVURU DETAYLARI

“Emekli maaşınızı şubelerimize gelmenize gerek kalmadan Mobil Bankacılık uygulamamızdan veya e-devlet üzerinden bankamıza aktarabilir, 1,750 TL’ye varan promosyon fırsatından faydalanmak için 0850 222 0 800 iletişim merkezimizi arayıp maaşınızı 3 yıl süre ile bankamızdan alma sözü vererek ve 1 otomatik fatura talimatı vererek promosyon kampanyasına dahil olabilirsiniz.”

BORÇ OLARAK YANSITILACAK

Söz konusu kampanyanın 30 Haziran’da sona ereceği belirtildi ve fatura talimatının 3 yıl taahhüt süresinde iptal edilmesi veya 3 ay üstü üste otomatik ödenmemesi durumda kıstalyevme hesabı yapılarak kalan süre promosyon ceza tutarı hesabınıza borç olarak yansıtılacağı vurgulandı.

AYRINTILAR

Kampanya 30.06.2022 tarihine kadar geçerlidir. DenizBank kampanya dönemini ve kurallarını tek taraflı değiştirme hakkına sahip olduğu belirtilen duyuruda bankadan birden fazla emekli maaş alan emeklilerimize, ödenecek promosyon tutarı maaş tutarlarının toplamı dikkate alınarak hesaplanacağı aktarıldı.

Kampanyanın ayrıntılarına ise “https://www.denizbank.com/kampanya/emeklilere-ozel-kampanyalar/emekli-buyuklerimize-tl-nakit-hediye-40542” web adresinden ulaşılabilir.