Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Zam yağmuru bitmek bilmiyor! Az önce açıklandı, yüzde 15 zam yapıldı: Fiyatlar rekor seviyeye çıktı

İzmir’de yeni bir zam kararı alındığı belirtildi. Bu noktada su fiyatlarına zam yapıldığı belirtilirken il genelinde Mart ayında yapılan yüzde 30 zammın ardından bir zam daha yapıldığı açıklandı ve suya yüzde 15 zam yapıldığı ifade edildi. Ayrıca bu zammın Temmuz ayından itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

YÜZDE 15 ORANINDA ZAM YAPILDI

İzmir’de suya yüzde 15 zam kararı alındı. İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresinin (İZSU) mayıs ayı olağan meclis oturumunda temmuz ayından itibaren suya yüzde 15 zam yapılması kararı oy çokluğuyla kabul edildi.

SU ZAMMI GÜNDEMDEYDİ

Konu ile ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediyesinin iştiraklerinden olan İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresinin (İZSU) mayıs ayı olağan meclis oturumu Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezinde (AASSM) gerçekleştirildi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu başkanlığındaki toplantı yaklaşık olarak 4 saat sürdü. Bu meclis toplantısının ana gündemlerinden biri de Temmuz ayından itibaren geçerli olacak su fiyatlarına yapılan zam oldu.

ZAM TEMMUZ’DA GEÇERLİ OLACAK

İl genelinde Mart ayında alınan yüzde 30’luk zam kararının ardından suya bir zam daha geldiği belirtildi ve komisyonlardan oy çokluğuyla geçen ve temmuz ayından itibaren suya yüzde 15 zam yapılmasını içeren önerge toplantıda oy çokluğuyla kabul edildiği ifade edildi.

İZSU Olağanüstü Genel Kurulunda mart ayından sonra her ay su tarifelerinin Üretici Fiyat Endeksi’ne (ÜFE) göre şekillendirmesi konusunda karar alınmıştı.