Editörün SeçtikleriEkonomi

Emekliler için haber bu sabah geldi! SSK, SGK ve Bağ-Kur emeklilerine 4.750 TL ödeme kesinleşti!

Emeklileri sevindiren gelişme bu sabah kamuoyu ile paylaşıldı. Buna göre emeklilere 4.750 TL ödemenin yolu açıldı. Peki, emekliler 4.750 TL ödemeyi nasıl alabilecek? Kredi faiz oranları neler? Hangi bankalardan kredi kullanılabilecek? Detaylar haberimizde..

Emeklilerin son dönemde artan nakit ihtiyaçlarına çözüm bu sabah geldi. SSK, SGK ve Bağ-Kur’lu olan vatandaşlar için detaylar belli olmaya başladı. Buna göre Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden emeklilere düşük faizli 4.750 TL kredi için beklen haber geldi. Başvuruda bulunmak isteyenlerin sadece banka şubelerine gitmesi gerektiği belirtildi.

KAMU BANKALARI HAREKETE GEÇTİ

Eğer şubeye gidemeyecek emekliler varsa bunun için de başvuruların aynı zamanda bankaların resmi mobil uygulamaları üzerinden de başvuruların alınacağı açıklandı. Artan ekonomik kriz ve fiyat pahalılığı sonrasında emekliler geçimlerini nasıl sağlayacaklarını kara kara düşünmeye başladı. Bunun üzerine kamu bankalarından beklenen hareket geldi. Emekliler bu kredi sayesinde nefes alabilecek.

FAİZ ORANI NEDİR?

Emeklilerin yararlanabileceği düşük faizli kredi oranı ile 4.750 TL tutarında krediden yararlanılabilecek. İlk taksit ödemeleri 3 ay boyunca ertelenebilecek. Bu şekilde emekliler ihtiyaçlarını rahatça karşıladıktan sonra ödeme kısmına geçebilecek. Kamu bankalarından alınan 4 bin 750 TL ödeme için aylık faiz oranının 1.55 olduğu belirtildi.

3 AY ERTELEMELİ

Kamu bankalarından alınan 4.750 TL kredi ödemelerinin 3 ay boyunca ertelenebileceği bilgisi geldi. 1,55 faiz oranı ile aylık 182,19 TL ödenebilecek. Yıllık maliyet oranı ise Ziraat Bankası tarafından %25.2292 olarak açıklandı.