Editörün Seçtikleriİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss B Memur Alım İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıÖzel Sektör İş İlanlarıPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

Haftanın son iş gününde acil başvuru açıldı! İŞKUR 13 Mayıs 115 bin vasıflı vasıfsız kadın erkek personel alıyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) acil personel alımlarına devam ediyor. Bugün yayımlanan ilana göre haftanın son iş gününde acil başvuru ekranı açıldı. İŞKUR 13 Mayıs 115 bin vasıflı vasıfsız kadın erkek personel alımı yapılacak. Başvurular başlamış olup, ilan detayları ayrıca açıklandı. KPSS’li KPSS’siz personel alımında merak edilen detaylar şu şekilde açıklandı:

İŞKUR üzerinden 115 bin personel alımının başladığı duyuruldu. Bekçi, büro memuru, sağlık personeli, hastane personeli gibi pek çok kategori için alımlar yapılıyor. Başvurular online olarak İŞKUR üzerinden alınacak olup ilan detayları belli oldu. Başvuru yapmak isteyenler için başvuru ekranı ve başvuru şartları şu şekilde ifade edildi:

115 BİN PERSONEL ALINIYOR

İŞKUR üzerinden personel alımına başvurmak isteyenler için 115 bin vasıflı vasıfsız kadın erkek personel alımı yapılacağı belirtildi. Alımlar başlamış olup, ilanların bitiş süresine göre son başvuru tarihi değişkenlik göstermektedir. Genel başvuru şartları ilanlara göre değişkenlik gösteriyor.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

İŞKUR İŞ İLANLARINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK SAYIDA MESLEK İÇİN ALIM YAPILACAK

Alımların çeşitli meslekler için olacağı belirtildi. Büro memuru, sağlık personeli, hastane personeli, bekçi, hastane danışmanı gibi çeşitli meslekler için alımlar yapılacak. Alımlar genel olarak özel sektöre yapılacak olup, kamu için yapılacak personel alımında KPSS şartı aranabilmektedir.