Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Kimliklere 2.354 TL’ye kadar para yatırıldı: PTT’ye giden kimlik numarasına göre parasını alacak: Sadece 2 gün kaldı

Devlet destekleri hakkında vatandaşların araştırmaları devam ederken hak sahipleri de ödemelerin ne zaman yapılacağını araştırıyor. Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine düzenli olarak maddi destek sağlanıyor. Devlet tarafından sağlanan desteklerden biri de evinde yaşlı, hasta, engelli veya bakıma muhtaç kişilere bakanlara aylık maaş verilmesi şeklinde oluyor. Bu noktada evde bakım maaşı adı altında hak sahiplerine 2.354 TL’ye kadar para ödeniyor. Bu ödemeler her ay düzenli olarak hesaplara yatarken hesabını vermeyen hak sahiplerinin kimlikleri ile PTT’den paralarını alabilecekleri paylaşıldı. Ziraat Bankasından maaş alanlar ödemelerini SMS ile sorgularken bu ödemelerin her ayın 15’i ile sonu arasında hesaplara yatırıldığı aktarıldı.

2.354 TL PARA VERİLİYOR

2022 yılı Ocak-Temmuz dönemi için evde bakım yardımı 2.354 TL olarak ödeneceği belirtilirken evde bakım maaşları her ayın 15’i ile sonu arasında yapıldığı paylaşılırken e-Devlet üzerinden bu destek için başvuru yapılabiliyor. Aynı zamanda aynı sayfa üzerinden maaş sorgulaması da yapılabilirken Ziraat Bankası üzerinden SMS ile maaş sorgulaması yapılabilir. Peki SMS ile maaş sorgulaması nasıl yapılacak? Detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

MAAŞ SORGULAMA DETAYLARI

Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e sms atarak sorgulama yapılabileceği paylaşıldı. Bilindiği gibi söz konusu ödemeler 15 Mayıs itibari ile başlayacak. Bu ödemeler başladığında ve hangi illere ödeme yapıldığı paylaşıldığında okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.