Ekonomi

İslam Memiş canlı yayında altın ve gümüş için senaryoyu açıkladı: Öyle bir noktaya gelecek ki…

Küresel ekonomi piyasaları son dönemlerde büyük bir sallantı yaşıyor. Teknoloji hisseleri ile kripto para piyasaları arasında görülen korelasyon, geleneksel ekonomi piyasalarında da etkisini göstermeye devam ederken, emtia tarafında da dalgalı fiyatlar görülmeye devam ediyor. Altın ve gümüş piyasası üzerinde son dönemde oluşan baskı da dikkatleri çekerken, yatırımcılar normalde bu piyasa koşullarında artış göstermesi gereken altın ve gümüşün düşüş yaşamasını anlamlandırmaya çalışıyor. Bu nedenle de yatırımcılar, emtia piyasasına ilişkin olarak uzman yorum ve analizlerine yöneliyor. Bu noktada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altın ve ons altın fiyatlarını değerlendirerek dikkatleri çekti. Memiş, piyasada şartlara bağlı olarak neler olabileceğini anlattı.

İslam Memiş Canlı Yayında Açıkladı

Beyaz TV ekranlarında izleyici karşısına çıkan Her Açıdan programında ekonomi piyasalarına ilişkin kritik değerlendirmede bulunarak dikkatleri çeken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yaptığı açıklamada, altının şu anda olması gereken değerde olması halinde neler olabileceğini dile getirdi. Memiş, çarpıcı açıklamalarıyla dikkatleri çekti.

Konuya ilişkin açıklamasında Memiş “Bazılarının algılayamadığı, algılamak istemediği, ‘Yine alım-satım yaparak kazanacağım’ hayali içinde yaşayanlar, sepet ve parite işlemi ile uzun vadeli yatırımcı olmayo kavrayamayanlardır. 2022’de ekmek yedirmeyecekler, piyasa merkez bankalarının elinde. Onlar ne derse o olacak, boşuna kafanızı yormayın. Al, kenara at, bekle. Alım-satımdan medet umanlar zaman kaybediyor” dedi.

Memiş’ten Kritik Altın ve Gümüş Yorumu

İslam Memiş açıklamasının devamında altın ve gümüşe de değindi ve “İddiam şu ki; dünya altın konseyinde net bir rakam yoktur. Dünyadaki merkez bankaları Covid-19 krizini altın rezervlerini satarak atlattı… Gram altın alamıyorsanız gram gümüş biriktirebilirsiniz. Her ay 3-5 gram kenara koyulabilir. Çin, ABD ve Avrupalı şirketler gümüş stokluyor. Gümüş öyle bir noktaya gelecek ki akla hayale gelmeyecek rakamlarla karşı karşıya kalacağız” dedi.