Ekonomi

Halkbank personel alımı şartlarını duyurdu! Başvuru ve kayıt için son tarih açıklandı, sınav ücreti ve detayları belli oldu!

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan ve bir devlet bankası olarak ürün ve hizmetlerini sunan Halkbank, bünyesinde kadrosunu güçlendirmek adına istihdam etmek üzere 150 bilgi teknolojileri uzman yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Halkbank tarafından yapılan duyuruya göre adaylar Yıldız Teknik Üniversitesi Merkezi Sınav Koordinatörlüğü aracılığı ile sınava tabi tutulacak. Halkbank duyurusu ile birlikte Halkbank bünyesinde çalışmak isteyen adaylar, başvuru şartlarını araştırmaya başladı. Halkbank söz konusu personel alımı ilanında personel alım şartlarını, başvuru formu detaylarını ve başvuru ücret bilgilerini de paylaştı. İşte detaylar…

Halkbank Personel Alım İlanı

Uzun yıllardır Türkiye’nin en büyük ve en köklü bankalarından biri olarak hizmet ve ürünlerini sunan Halkbank, bilgi teknolojileri uzman yardımcısı branşında görev almak isteyen adayların başvurularını almaya başladı. Halkbank, söz konusu branşta personel alımı yapılacağını duyurdu ve başvuru şartlarını da açıkladı. Adaylar, başvuru ücretini ödedikten 1 saat sonra başvuruda bulunabilecek. Banka ya da kredi kartıyla ödeme yapan adaylar ise anında başvuru yapabilecek.

Adaylarda Aranan Şartlar

Halkbank tarafından yayınlanan iş ilanında adaylarda aranan şartlar belirtildi. Buna göre aranan şartlar şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Adli sicil kaydının aranan düzeyde temiz olması,
  • Bankacılık kanununa göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,
  • 01.01.1993 ile 01.01.2004 tarihleri arasında doğmuş olmak,
  • Yetkin derecede okul ve bölümlerden mezun olmak,
  • Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin olmaması.

Sınav Ücreti ve Detayları

Belirtilen şartlara uygun olan adaylar, sınav ücretini yatırdıktan sonra başvuruda bulunabilecek ve adayların bu kapsamda 150 TL’yi, Yıldız Teknik Üniversitesi Sınav Merkezinin Halkbank nezdindeki hesabına yatırması gerekecek. Ücret ödemeleri 27 Mayıs 2022 TSİ 17.00’a kadar yapılabilecek. Ücretler sadece Halkbank gişe ve internet şube kanalları üzerinden gerçekleştirilebilecek.