Editörün SeçtikleriEkonomi

LİSTE BELLİ OLDU! Devletten 600 TL nakit ödeme! Parayı alacak isimler belli oldu!

Devlet ihtiyaç sahibi kişilere nakit ödeme yapmaya devam ediyor. Bu sabah gelen bilgiye göre eşini kaybeden kadınlara devletten 600 TL’lik nakit destek verileceği açıklandı. Peki, kimler bu ödemeyi alabilir? İsim listesi nereden sorgulanır? Detaylar haberimizde..

İhtiyaç sahibi vatandaşların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Devlet destek kampanyalarını sunmaya devam ediyor. İhtiyacı olan ancak herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kadınlara yardım kapsamında 2 ayda bir düzenli ödemeler yapılmaktadır.

KİMLİKE MÜRACAAT EDİN

Yapılan bu ödemeler halk arasında dul maaşı olarak adlandırılıyor. Resmi nikahlı olduğu eşi hayatını kaybedince sosyal güvencesi olmayan ve yaşadığı hane içerisinde sosyal güvencesi bulunmayan kadınlar kimlikle müracaat ederek ödemeleri alabilecek.

Aylık 275 TL olarak verilen bu ödeme 2 ayda bir 550 – 600 TL civarında bir rakam olarak ihtiyaç sahiplerine verilmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak isteyenlerin ilk olarak başvuru şartlarını taşıması gerekiyor. Resmi nikahlı eşi hayatını kaybeden ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan bütün kadınlar bu destek programından yararlanabilir. Bunun için başvurular valiliklerin içerisinde yer alan Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılması gerekiyor.

Başvurular sırasında yanınızda sadece kimliğinizin olması başvuru için yeterli olacaktır.

İSİM LİSTESİ ÖĞRENME

Eğer yukarıda belirtilen şekilde başvurularınızı tamamladıysanız, ödemeyi ne zaman alıp almayacağınızı E-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.