Ekonomi

Sıfır otomobillerde bahar kampanyaları sürüyor: Yüzde 0 faizle 12 ay vadeli taşıt kredisi verilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda, konut kredilerine yönelik yeni paketleri açıkladı. Konut kredilerinde belli şartlar karşılığında faiz indirimleri uygulanacağını duyuran Erdoğan’ın açıklaması sonrasında emlak ve gayrimenkul piyasasında hareketlilikler başladı. Piyasada başlayan bu hareketlilik kısa sürede otomotiv sektörüne de yansıdı ve taşıt kredilerinde de düzenlemeler başladı. Çok sayıda otomotiv markası, taşıtlarında çeşitli kampanyalar başlatarak harekete geçerken, markaların çeşitli modellerde sunmaya başladıkları kampanyalar da dikkatleri çekti. Bahar fırsatlarında sunulan bu kampanyalar, araç sahibi olmak isteyenlere avantajlı ödeme seçenekleri sunuyor. İşte detaylar…

Nissan Türkiye Bahar Kampanyaları

Nisan ayında başlattığı düşük faizli ve uzun vadeli kredi fırsatları ile öne çıkan Nissan Türkiye, kampanyasını Mayıs ayında da sürdürüyor. Nissan Türkiye’nin sunduğu kampanya kapsamında vatandaşlar 24 aya varan vade imkanıyla, %1’in altındaki faiz oranlarından yararlanabiliyor. Ayrıca kampanyada, ödemeler de ertelenebiliyor ve Nissan Türkiye bu kampanyada 6 aya kadar ödeme erteleme seçeneği de sunuyor.

Nissan’ın en yeni üyesi olan 2022 model Qashqai araçlarda 200 bin TL’lik kredi için 24 ay vade ve %0,49 faiz oranı sunuluyor. Ayrıca Nissan Türkiye’nin sunduğu ertelemeli ödemeler; Qashqai, Juke ve Micra modelleri için geçerli oluyor.

Peugeot Türkiye Mayıs Kampanyaları

Bahar kampanyalarına dahil olanlardan biri olan Peugeot Türkiye de Mayıs ayı boyunca devam eden kampanyalarıyla dikkat çekiyor. Söz konusu kampanyalarda SUV 2008, SUV 3008, SUV 5008, 208 ve 508 modelleri için cazip fırsatlar sunuluyor. Örneğin kampanyalar dahilinde Peugeot SUV 2008 modeli için 80 bin TL kredide 12 ay vade ve %0 faiz seçeneği ya da 120 bin TL kredi için 15 ay vade ve %0,99 faiz oranı sunuluyor.