Editörün SeçtikleriEkonomi

Ödeme bekleyenlere Bakan duyurdu: Kimlik numarasının sonu 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ve 9 olanların hesabına yarın 2 bin 354 TL yatırılacak!

Ödeme bekleyen milyonlarca kişiye müjde az önce bakan tarafından verildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklama geldi. Yanık, yaptığı açıklamasında bakıma ihtiyacı olan vatandaşlar için verilen desteklerin yarından itibaren hesaplara aktarılacağını duyurdu. İşte detaylar ve bakanın o açıklaması..

ÖDEMELER KESİNTİSİZ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Bakan Yanık, yapmış olduğu açıklamasında engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmesi adına verilen evde bakım parasına ihtiyacı olanlar için ödemelerin kesintisiz devam ettiğini belirtti. Bakan projeler hakkında yaptığı açıklamasında, “”Bakanlık olarak engelli bireylere yönelik bakım hizmetlerimizi Bütünleşik Bakım Modeli kapsamında gerçekleştiriyoruz. Aileleri yanında kalan engellilere gündüz bakım hizmeti, evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle destek oluyoruz” dedi.

T.C. KİMLİK NUMARASINA GÖRE YARIN BAŞLIYOR

Bu kapsamda hak sahiplerine T.C. kimlik numarasına göre ödeme yapılacağını hatırlatan Bakan Yanık, bu ay 1 milyar 278 milyon TL evde bakım parası yardımını yarından itibaren hesaplara yatırılacağını söyleyerek, şunları dedi:

“Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 278 milyon TL evde bakım yardımını yarından itibaren hesaplara yatırmaya başlıyoruz. Bu ay 543 bin vatandaşımız evde bakım yardımından yararlanacak. Yarın başlayacak ödemeler 20 Mayıs’ta tamamlanacak. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim”