Editörün Seçtikleriİş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

HSK Duyurdu! 27 Sözleşmeli Personel Alınacak

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca 27 sözleşmeli personel alınacak.

Hakimler ve Savcılar Kurulu Sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İlana göre 27 personel alımı yapılacak. Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre HSK0-012’nın alım yapacağı alanlar 15 büro personeli, 5 sözleşmeli şoför ve 7 hizmetli olarak belirtildi.

HSYK Personel Alımı İçin Başvuru Şekli Ve Tarihi

Başvurular 30 Mayıs 2022 tarihinde başlamış olup 3 Haziran 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA adresine şahsen gidilip yapılacaktır.

Büro Personeli Alımı İçin Başvuru Özel Şartları

En az lise mezunu olmak.

Lisans mezunları için KPSSP 3 puan türü, ön lisans mezunları için KPSSP93) puan türü ve lise mezunları için ise KPSSP(94) puan türüne girmiş olmak

Uygulama sınavında başarılı olan ve sözlü sınava katılmak için gerekli diğer şartlara sahip olan adaylar sözlü sınava alınacağı belirtilmiştir.

Kamu haklarından mahrum olmamak.

Şoför alımı için B ve D 1 sınıfı ehliyete sahip olmak.

36 yaşını doldurmamış olmak.

Adayların askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.