Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Son dakika 4 litre ayçiçek yağı 1 litre fiyatına satılıyor: O markette 4 litre ayçiçek yağı 49,54 TL’ye satılıyor! Stoklarla sınırlı, yetişen alır

Daha öncesinde BİM A101 ve ŞOK marketlerde diğer marketlere gör ayçiçek yağı fiyatları biraz daha uygun oluyordu. Ancak son yaşanan yağ krizi nedeniyle artık bu marketlerde de yağ fiyatları oldukça yüksek fiyatlara çıktı. Marketler tarafından her hafta indirimli ürünler kataloğu yayımlanıyor ve bu kataloglarda indirimli ürünler paylaşılıyor. Bunun yanı sıra diğer marketlerdeki ayçiçek yağ fiyatları da araştırılmaya devam ediliyor.

A101’DEKİ YAĞ FİYATLARI

Örnek olarak A101 marketlerdeki ayçiçek yağ fiyatlarını verebiliriz. Bu noktada A101’de fiyatlar “Aymar 4 lt ayçiçek yağı: 132,00 Peros bulaşık deterjanı 5 lt: 39,95 Sütaş 4×1 l yarım yağlı süt: 45,95 Sütaş tereyağı 350 gr: 40,90” şeklinde oluyor.

Hayat pahalılığı nedeniyle hangi markette hangi ürünlerin daha uygun fiyatlı olduğu merak edilirken market kampanyaları da dikkat çekmeye başladı. A101 tarafından indirimli ürün katalogları yayımlanmıştı ve pek çok üründe dev indirimler yapılmıştı. Bunun ardından vatandaşlar ayçiçek yağı için araştırmalara başladı.

4 LİTRE AYÇİÇEK YAĞI 49 TL

Konu ile ilgili olarak Gittigidiyor sitesinde Kırlangıç 4 litre ayçiçek yağı 49.54 TL’ye kadar düştü. Ancak sitede bu indirimin süreli ve stoklarla sınırlı olduğu belirtildi. Bundan kaynaklı olarak vatandaşların indirimli alabilmek için acele etmesi gerekiyor. Ürünün indirimi bittiğinde ise yine eski fiyatı üzerinden satılacak ve 4 litre ayçiçek yağı 167.90 TL olacak. İşte indirimli ürün: